HTC ViveSanal GerçeklikSanal Gerçeklik GözlükleriSanal Gerçeklik HaberVive Focus PlusVr Haber

Vive Focus Plus inceleme

HTC Vive Focus Plus işletme odaklı bir sanal gerçeklik başlığı

HTC firmasının son bombalarından bir olan bir sanal gerçeklik başlığı daha sizlerin karşısına çıkıyor.Sanal gerçeklik teknolojisinin başını çekenlerden biri olan HTC firması yeniliklerini sürdürmeye devam ediyor.

Biliyorsunuz ki ilk HTC Vive sanal gerçeklik başlığı ile karşımıza çıkan ve daha sonra Vive Pro ile sanal gerçeklik çıtasını yükselten firma, şimdi karşımıza daha iyi ve bu sefer odağını işletmelere çeviren bir başlık sunuyor.Vive Focus Plus olarak önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak olan sanal gerçeklik başlığının ne gibi özellikleri var ve bizlere ne gibi yenilikler sunacak bir bakalım.


Kurumsal uygulamalar için profesyonel sınıf, taşınabilir VR çözümü olan VIVE Focus Plus, kolay kurulum ve yönetim için tasarlanmıştır. Sürükleyici altı serbestlik dereceli (6DoF) kontrol cihazları, gelişmiş grafikler ve en üst düzeyde ergonomik konforla donatılmış bu hepsi bir arada VR sistemi, showroomlar, eğitim simülasyonları, sanal konferanslar ve daha fazlası için idealdir.

Sürükleyici ve Sezgisel Kontrol

Tamamen yeni kontrol cihazlarında mevcut 6DoF takibi ile VR navigasyonu ve el hareketleri oldukça güçlü,sezgisel ve etkileyicidir. Basınca duyarlı tetikler ayrıca sanal ortamlardaki nesnelerin daha fazla etkileşimi ve manipülasyonu sağlar.

6DoF destekli kulaklıkla birleştirildiğinde, kullanıcılar sanal ortamlarla sorunsuz bir şekilde etkileşime girebilir ve bağlanmamış VR’nin özgürlüğünü gerçekten takdir eder.

Gelişmiş VR Görselleri
VIVE Focus Plus tamamen yeni lensler sayesinde kullanıcılar, azaltılmış halka efektleriyle mükemmel netlikte daha fazla ayrıntı görebilecekler.Diğer cihazlara çok daha fazla görüntü kalitesi sunmaktadır.
Genişletilmiş Kullanım Konforu
VIVE Focus Plus, daha dengeli, daha konforlu ve kullanıcının kafasına selefinden daha kolay dayanıyor ve VR’de uzun ve verimli oturumlar için zemin hazırlıyor. Yeni, yumuşak, temizlenmesi kolay bir malzeme yüksek kullanımlı ortamlar için ideal hale getirilmiştir.
Kiosk Modu ile karmaşık VR
Kiosk Modu, kullanıcı arayüzünü ve deneyimi basitleştirmek için uygulamalara ve navigasyona erişimi sınırlandırır. Sonuç, kursiyerler ve müşteriler için en önemli olan konuya odaklanan taşınabilir ancak güçlü, sabit amaçlı bir cihazdır.
Aygıt ve İçerik Yönetimini Basitleştirin
VIVE Enterprise, profesyonellere birden fazla yerde dağıtılan VIVE cihazlarını yönetmek için güvenli hesaplar kurma araçları sağlar. Kurumsal özellikler ve içerik için dahili kullanıcı grupları oluşturun, ayrıca VR sistemlerini merkezi bir platformdan izleyin ve yapılandırın.VIVE FOCUS PLUS ÖZELLİKLERİ

Takip Dünya Ölçeğinde İç-Dış 6DoF takibi
Görüntüle 3K AMOLED, 2880×1600
Yenileme hızı 75Hz
Görüş alanı 110 derece
Ayarlanabilir IPD destekli
İşlemci Qualcomm® Snapdragon ™ 835
Depolama microSD ™ yuvası (2 TB’a kadar)
Bağlayıcı USB Tip-C
Ses girişi / çıkışı Dahili hoparlörler, dahili mikrofon, 3,5 mm Ses Girişi
Veri bağlantısı Wi-Fi® 802.11a / n / ac (5 GHz)
Güç ve pil Dahili şarj edilebilir pil (3 saate * kadar aktif kullanım süresi), QC3.0 hızlı şarj

Kaynak : HTC 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı