Sanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

Valve İndex ön siparişleri mayıs ayında başlıyor

Valve index Ön Siparişleri 1 Mayıs 'ta Onaylandı, Haziran ayında sevkıyat başlayacak

Valve İndex sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.Valve’nin yaptığı açıklamaya göre ön siparişler 1 mayıs gibi alınmaya başlayacak.Teslimat tarihi ise haziran ayı gibi olması bekleniyor.

Valve, 1 Nisan’da  Road to VR firmasına, 1 Mayıs’ta Endeks’in tam bir açıklama yapmayı planladığını ve hem kulaklık hem de Knuckles kontrol cihazlarının ön sipariş verilebilirliğini doğruladı. Şirket, kulaklıklı mikrofon setinin ve kontrol cihazlarının fiili piyasaya çıkış tarihinin Haziran ayında bir süre geleceğini söyledi.Daha ürün hakkında tam detaylı bilgiye ulaşamasak da diğer sanal gerçeklik sitelerine baktığımız zaman bir kaç ip ucu bizlere veriyor.Ayrıca  SteamDB‘de bu cihazın piyasaya sürüleceğine dair uygulama görüntüsü bulunmaktadır.

Valve İndex ön siparişleri mayıs ayında başlıyor

Fakat fotoğraftan birkaç şey çıkartabiliriz. Öncelikle, kulaklığın açısı kulaklığın altında donanımsal bir IPD ayarını belirgin bir şekilde bulunmaktadır. İkinci olarak, kulaklığın altındaki soluk halkalar, kulaklığın Valve’ın dışarıdaki SteamVR Tracking teknolojisi ile uyumlu olacağını belirten IR-şeffaf plastik imzalı işarettir. Cihazın önünde açıkça görülen kameralar, kulaklığın da isteğe bağlı olarak içeriden izleme özelliğini destekleyeceğini gösterebilir. Aksi takdirde kameralar geçit video, denetleyici el takibi veya AR geçit için de kullanılabilir.


Fotoğraftan, Index kulaklıklı mikrofon setinin kendisinin belirgin bir şekilde ‘Valve’ markasını taşıdığını görüyoruz. Bu önemlidir, çünkü Valve’in, kulaklık üretimini (HTC‘nin kendi ‘Vive’ markası olan) yapmak için HTC’ye dokunan önceki VR Ar-Ge çalışmalarından yola çıkarak, kulaklığın kendisini üreteceğini önermektedir.

Ve sonuncusu ama en önemlisi, fotoğraftaki “Deneyiminizi yükseltin” etiket satırı, bunun bir ürün seti değil, tam bir tüketici ürünü olduğunu gösteriyor. Index kulaklıklı mikrofon setinin, şirketin halka açık olduğu yeni nesil Knuckles kontrol cihazlarıyla birlikte gönderilmesi oldukça muhtemel görünüyor .

Kaynak : RoadtoVr

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı