Sanal Gerçeklik Sinema Deneyimi

Sanal Gerçeklik Sinema Deneyimi

Sanal Gerçeklik sektörü hızla gelişmekte.Bir çok büyük firma sanal gerçeklik sektörüne büyük yatırımlar yapmakta. Fakat yatırımların çoğu yeni bir sanal başlık veya 360 derecelik açı ile çekim yapabilen bir kamera.

Bu yatırımlar artık daha büyük sektörlere yapılmaya başlandı.Kullanıcıların sanal gerçeklik gözlüğü ile en çok yapmak istedikleri şeylerden bir tanesi de film izlemek. 360 derecelik açıyla çekilmiş uzun metrajlı filmler. İşte bu deneyimi bizlere sunacak bir tasarımı sizlere tanıtacağız. Bu yıl hizmete girecek olan IMAX bizlere mükemmel bir film deneyimi sunacak gibi gözüküyor.IMAX teknolojisi ve sanal gerçeklik teknolojisi alt yapısıyla bir araya gelerek bizlere çok daha gerçekçi ve etkileyici bir film izleme olanağı sunacak. IMAX VR bu sene 6 nokta da hizmete girecek.

Acer ve Starbreeze ortaklığı ile yapılan STARVR sanal gerçeklik gözlüğü ile IMAX sinemalarda bizlerin karşısına çıkacak. StarVr ın özelliği ise diğer sanal gerçeklik gözlükleri (HTC Vive,Oculus vb.) gibi 110 derecelik bir açı ile değil de 210 derecelik bir açı sunacak.

Yorum yapmayı unutmayınız Teşekkürler.

360SanalGerceklik

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close