Sanal Gerçeklik Merkezleri Türkiye

Sanal Gerçeklik Merkezleri Türkiye

Türkiye’de sanal gerçeklik hızla gelişmekle birlikte VR Cafeler de açılmaya başlanmıştır.Özellikle kullanıcıların merak ettiği bu sanal gerçeklik merkezlerinde , aksiyon dolu zaman geçirebiliyorsunuz.

Peki neler var bu sanal gerçeklik merkezlerinde?Nasıl bir deneyim elde edebiliriz? diye sorular gelmektedir.Kısaca açıklayalım. Sanal gerçeklik cafe/merkezleri bir veya bir kaç odaya kurulmuş sanal gerçeklik sistemlerinden oluşmaktadır. Bu sistemlerin içinde en fazla kullanılan VR başlık ise HTC Vive olmuştur.Nedeni ise HTC Vive da bulunan baz istasyonlarıdır.Bu istasyonlar sayesinde bulunduğunuz alana sınırlamalar getirerek sizin sağa sola vurmanızı veya kablonun gerilmesini önlemektedir.

Nasıl bir deneyim elde ettiğinize gelince; bu merkezlerde aksiyon, korku, gerilim, spor veya macera temalı vr oyunları seçip deneyim elde ediyorsunuz. Daha çok tercih edilen korku oyunları olmaktadır.Bu merkezler Türkiye’de henüz çok fazla yayılmamıştır. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde bir kaç yerde bulunmaktadır.

360SanalGerceklikİlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close