Sanal Gerçeklik Kontrol Panelleri

Sanal Gerçeklik Kontrol Panelleri

Sanal Gerçeklik için üretilmiş ve daha fazla gerçeklik sağlayan bir takım sanal gerçeklik panellerini sizlerle paylaşacağız.

OCULUS DOKUNMATİK PANEL

Oculus dokunmatik panel

Oculus kullananlar aşina olacağı bir kontrol panelidir.Oyun ve uygulamalar için kontrol etmenizi sağlar.Daha fazla oyun oynamak ve uygulamak kullanmak için gerekli olan bir kontrol panelidir.

TBA,OCULUS TOUCH

PS VR SHOOTING

PS VR AIM

San Francisco merkezli studio geliştiricilerden olan Impluse Vr Farpoint daha doğal atışlı oyunlar için tasarlanmıştır.PS VR amaç kontorolü olarak adlandırılan cihaz nişan alma,atış yapma gibi hareketleri sunuyor.

TBA,PLAYSTATİON

SIÇRAMA HAREKET SENSÖRÜ

leap motion

VR periferik olarak inşa edilmiş Leep Motion yeni bir sanal gerçeklik sensörü diyebiliriz.El hareketlerini kontrol edebilme gibi imkan sunan Leep Motion HTC Vive,Oculus ve OSVR gibi cihazlarla da uyumludur.

TBA,LEAP MOTİON

MANUS VR

manus vr

VR donanımlar her geçen gün yeni bir teknolojik eklenti ile daha da bir gerçeklik haline bürünüyor.Leap Motion,PS Vr ve dokunmatik paneller derken şimdi giyilebilir bir eldiven piyasaya çıktı.

Manus VR ile tamamen sizlere dokunma hissini veriyor gibi.Ürün hakkında detaylı bilgi aşağıdaki linkte.

MANUS VR

VIRTUIX OMNİ

virtuix omni

Daha önceki yazılarımızda tanıttığımız bir ürün.Sizlere olduğunuz yerde hareket etmenizi hatta koşup zıplamanızı sağlayan bir sanal gerçeklik donanımı.Detaylı bilgiyi aşağıdaki siteden elde edebilirsiniz.

VIRTUIX OMNI

VIRZOOM

virzoom

Başka bir büyük donanım olan VIRZOOM aynı OMNİ gibi temelde hareketi ele almıştır.Görünüşte egsersiz bisikleti gibi olan ve birden fazla iş yapabileceğiniz bir cihaz.Hem spor yapıp hem de oyun oynayabilirsiniz.Hızlı koşma ateş etme sağa sola gitme gibi şeyleri de yapabiliyorsunuz.Detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

VIRZOOM

UNLIMITED HAND

unlimited hand

Küçük ve mütevazi bu cihaz sanal gerçeklik pazarına giriyor.Küçük fakat korkutucu da olabilir.HTC Vive ve Oculus gibi sanal gerçeklik gözlüklerine uyumlu bir cihazdır.Vr oyunları oynarken sizin hareketlerini algılayabilir.Gerçek hayatta parmaklarınızı hareket ettirin sanal dünyada da aynı şekilde hareket sağlıyor.

Gerçek dünya da bir nesneye dokunduğun hissi aynı şekilde sanal dünya da dokunduğun nesnedeki gibi sizlere hissettiriyor.Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

UNLIMITED HAND

3D RUDDER

3D Rudder

Sanal gerçeklikte hareket üzerine bir çok donanım üretildi. Fakat bu diğerlerinden biraz daha farklı bir hareket mekanizması.Sizler hareket panelleri ile ileri geri sağa sola gibi hareketleri paneller sayesinde yapabiliyorsunuz. Fakat bu cihazda herhangi bir panele ihtiyaç duymadan hareket gerçekleştirebilirsiniz. Biraz sarsıntılı da olsa yine de kullanılabilir.Detaylı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

3D RUDDER

REAKTİF KAVRAMA PANELİ

reaktif kavrama paneli

Reaktif kavrama paneli ile kullanıcılar örneğin bir kılıcı veya bir nesneyi tuttuğu zaman aldığı hissi bu panelde de hissediyor.Siz ne kadar sıkarsanız paneli,baskıları algılayan 4 sensör aynı şekilde sanal dünyada da aynı baskıyı uyguluyor.

REAKTIF KAVRAMA PANELI

Kaynak :http://www.wareable.com/vr/vr-peripherals-controllers

Bir Cevap Yazın

Close