Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Televizyona Bağlamak

Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Televizyona Bağlamak

Sanal Gerçeklik ile ilgili çok farklı sorular alıyoruz.Bunlardan biri de “Sanal gerçeklik gözlüğünü televizyona bağlayabilir miyiz?” sorusu.
Öncelikle Sanal Gerçeklik gözlüklerine bakalım.Şuana kadar üretilen sanal gerçeklik gözlüklerinin çalışma mantığı,telefon ,bilgisayar ve playstation üzerine kurulmuştur.Yani televizyonla direk bağlantılı bir sanal gerçeklik gözlüğü üretilmemiştir. Telefonla çalışan sanala gerçeklik gözlüklerine baktığımız zaman ise, çalışma şekli ,telefonun ekranında açılan video veya oyunun 2’ye bölünmüş ekranını,mercekler sayesinde sizin gözüne tek ve büyük bir ekran gibi sunmasıdır.

Bilgisayarla çalışan sanal gerçeklik gözlükleri ise içinde kendi ekranı bulunur.HDMI kablosu ile bilgisayarda ki görüntüyü kendi ekranına aktarır. Televizyonda böyle bir eklenti ve programlama olmadığı için henüz sanal gerçeklik gözlüklerini televizyonlarda kullanamıyoruz.
Vr Box gibi sanal gerçeklik gözlüklerini bilgisayara bağlamak isteyenlerde var tabi. Bunun için HTC Vive ve Oculus’te ki gibi bir ekran yapmanız gerekmektedir.O ekranı VR BOX ‘ın içine koyup bilgisyardaki görüntüyü aktarabilirsiniz.Tabi bu sizin için hem maliyetli hem de programlama ve elektronik alanında iyi olmanız gerekmektedir.

Özet olarak geçicek olursak ne yazık ki bizim bildiğimiz üzere sanal gerçeklik gözlükleri televizyon ile bağlantılı olacak şekilde tasarlanmamıştır. İlerleyen zamanlarda mutlaka bununla ilgili adımlar atılacaktır.

Yorum atmayı unutmayınız Teşekkürler.

360SanalGerçeklik

360SanalGerceklikİlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Ayrıca Kontrol et

Close
Close