Google CardboardSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl yapılır ?

Kendinize ait basit bir sanal gerçeklik gözlüğünü nasıl yapabilirsiniz?

Sanal gerçeklik gözlüğü nasıl yapılır ?

Bir çoğumuz Google’ın çıkardığı cardboard sanal gerçeklik gözlüğünü biliyoruzdur.Eğer bu gözlük hakkında bilginiz yok ise de üzülmeyin.Birazdan sizlere kendi evinizde veya herhangi bir ortam da basit sanal gerçeklik gözlüğü nasıl yapılır onun bilgisi vereceğiz.

Çoğumuzun belki haberlerde belki de videolarda gördüğümüz sanal gerçeklik gözlükleri genellikle pahalı ve bilgisayar üzerinden çalışan gözlüklerdir.Bazı gözlükler ise telefon ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.Bizim burada yapacağımız bu gözlük,herhangi bir bilgisayar gerek duymadan çalışabilecek ayrıca gyroscope özelliği olan her telefonda kullanabileceksiniz.Herhangi bir bağlantı şekli olmadan kullanacağınız bu gözlüğü yapmak için bir kaç malzemeye ihtiyacımız var.Bu malzemelerden ilk olarak hazır satılan google cardboard kartonu (web’te aratıp bulabilirsiniz) ve iki adet lens.

Hatta kendinize ait logolu veya kişisel resimli,markalı bir sanal gerçeklik gözlüğü oluşturabilirsiniz.Bunun için aşağıdaki CARDBOARD SETİ ni indirip;basamak basamak neler yapmanı gerektiğini,santimine kadar ölçüleri,lens kalınlıklarını ve hatta karekod oluşturmaya kadar bir çok bilgiyi görebilirsiniz.

Üretim şablonları

Yeni Cardboard için Üretici Seti, hiç olmadığı kadar ayrıntılı Cardboard üretim bilgileriyle güncellendi. Mercekler ve iletken şeritlerle ilgili teknik spesifikasyonlar, kalıp kesim çizgileri ve çok daha fazlasını içeren sette üretim toleransları ile malzeme spesifikasyonları da bulunuyor. Hatta kalite güvencesi, ilk ürün kontrolü ve üretim ölçekleme prosedürleriyle ilgili bir kılavuz bile var.


En iyi uygulamalar

İster on, ister on milyon Cardboard gözlüğü üretiyor olun, deneyiminizi gösteren şey ayrıntılara verdiğiniz önemdir. Google Cardboard’u üretirken öğrendiğimiz her şeyi Üretici Seti’ne dahil ettik: önerilerimiz, kullanım ve markalama yönergeleri ve her bir parça için ayrı ayrı spesifikasyonlar(lastik bant için bile)

Gözlük profili oluşturucu

Sanal gerçeklik gözlüğünüzün boyutu, şekli veya malzemesi ne olursa olsun harika bir deneyim sunmasını sağlayın. Cihazınızın önemli parametrelerini tanımlamak için Gözlük Profili Oluşturucu’dan yararlanın. Tüm Cardboard uygulamalarının gözlüğünüze adapte olabilmesi için gözlüğünüze QR kodunu ekleyin.

Gözlük profili oluşturucu

CARDBOARD SET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu