Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile ders çalışmak

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile ders çalışmak

Sanal gerçeklik gözlüğü denilince akla ilk gelen şey oyun ve eğlence geliyor.Fakat VR gözlükler ile derste çalışmak mümkün.Peki nasıl mı?

Sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojisinin günden güne yayılması ile birlikte eğlence,oyun,sağlık ve eğitim gibi birçok sektöre yansımış durumdadır. VR teknolojisi bizlere her ne kadar oyun olarak düşündürse de, biraz daha incelediğimiz zaman eğitim ve sağlık alanlarında da kullanıldığını görüyoruz.Sizlere şimdi sanal gerçeklik gözlüğü ile nasıl ders çalışılır, nasıl eğitim alınır sorularına yanıt vereceğiz.Türkiye’de birçok ders içeriğini barından MEB‘in desteklediği eğitim sitesi olan EBA da artık sanal gerçeklik gözlüğü ile ders çalışacaksınız.Videoları indirin ve sanal gerçeklik gözlüğüne uyumlu olarak kodunuzu taratın.

EBA tıklayarak giriş yapın tarih,coğrafya,din kültürü ve fen derslerinde sanal gerçeklik gözlüğü kullanarak yaparak-yaşayarak öğrenme imkanı bulun.Aşağıdaki linklerde birkaç sanal gerçeklik eğitim haberleri bulunmaktadır.

http://www.eba.gov.tr/haber/1481790198

http://www.eba.gov.tr/video/izle/4958e292845b244c1492482869ff1cfe0cadcbff88001

360SANALGERCEKLİKİlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Ayrıca Kontrol et

Close
Close