Samsung Yeni VR Başlık Mı Üretecek?

Samsung Yeni Vr Başlık mı üretecek?

Samsung’un açıklamalarına göre yeni bir bağımsız başlık yolunda olduğu gözüküyor. Geçen günlerde kendi geliştirici konferansında yaptığı açıklamada bu haberi doğruladı.

Oculus ortaklığı ile ilk adımını attığı Samsung Gear Vr ile sadece belli Samsung modellerine yönelik olan bu cihaz , daha çok insanların Samsung’un yeni çıkan telefonları satın almasını sağlamak amaçla ortaya sürmüştü.

Fakat Sanal Gerçeklik piyasasının ve rekabetinin artmasıyla ve ortaya çıkan yeni sanal gerçeklik gözlükleriyle hemen hemen her telefona uyumlu olması , Samsung Gear Vr ı biraz geride bıraktı.

Samsung geliştirci konferansında bu yıl , Geliştirici ve yazılım temsilcileri olan Injong Rhee şirketinin açıklamalarına göre cep telefonuna gerek duymayan bağımsız bir sanal gerçeklik başlığı üretmeyi planlıyorlar.

Galaxyclub.nl sitesinde Odyssey adlı bir ürün için logo çalışmaları bulunmakta.Bu da bizlere acaba gelecek olan gözlüğün ismi ODYSSEY olabilir mi sorusunu aklımıza getiriyor.

Merakla beklediğimiz bu ürün hakkında çok fazla bilgi yok.En yakın zamanda bununla ilgili açıklamaların olacağını düşünüyoruz . Samsung bu konuda adım atmakla doğru bir karar vermişe benziyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close