Samsung Gear VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVR Başlık incelemeleriVr Haber

Samsung Katlanabilir AR Gözlükleri

Samsung Katlanabilir AR Gözlükleri İçin Patent Başvurusunu yaptı

Dünya’nın önde gelen teknoloji devlerinden Samsung’un  VR teknolojisinin de önden gelen isimlerinden biri olması nedeniyle haberlerini yakından takip ediyoruz.

Samsung Gear VR‘ ın çıkmasından sonra büyük teknoloji gurubu acaba AR pazara doğru yönelmeye başlıyor.Çok uluslu teknoloji grubu, AR pazarına doğru genişleyebilir mi?

Samsung tarafından yakın zamanda yayınlanmış bir habere göre  patent başvurusunda bulunulmuş gibi, şirket, yeni cihazından ,cihaz açıldığında otomatik olarak etkinleşen yerleşik bir ekrana sahip katlanabilir bir AR başlık geliştiriyor olabilir.

Samsung Katlanabilir AR Gözlükleri
Image Credit: ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi göre : Mevcut açıklamanın bir veya daha fazla açıklamasını içerebilir: şeffaf üyesi; şeffaf elemana dönebilir bir şekilde bir menteşe kısmı vasıtasıyla bağlanmış bir mahfaza, böylece mahfazanın şeffaf elemana göre belirlenmiş bir yönde katlanabileceği; en azından kısmen yuvaya yerleştirilmiş bir projektör; ve mahfaza katlanmamış durumda saydam elemana göre açıldığında projektörden saydam elemana yayılan ışığı yönlendirmek üzere yapılandırılmış bir optik aktarma elemanı.

Samsung Katlanabilir AR Gözlükleri nde sağlanan görüntüye dayanarak, AR etkin kulaklıklı mikrofon seti, cihazların birincil bileşenlerini barındırmak için ortalamadan daha kalın çerçevelere sahip olacaktır. Magic Leap One Creator Edition ya da Microsoft HoloLens gibi diğer AR kulaklıklarına benzer şekilde, tapınağa yakın monte edilmiş küçük bir projektör kullanıcının gözünün önündeki merceklere küçük bir görüntü yansıtır. Ancak, bu mevcut cihazların aksine, Samsung’un kulaklık seti, geleneksel güneş gözlüklerine benzeyen bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca, standart bir güç düğmesi kullanmak yerine, cihazın kolları basitçe açılarak çalıştırılabilir.Image Credit: ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi 

Elbette, bir patenti hiçbir şekilde doldurmamak, nihai bir ürünün asla gün ışığını görmeyeceğini garanti etmez. Pek çok şirket, gelişimini kavramsallaştırmanın ötesine sürdürme niyetinde olmayan veya hiç olmadığı kadar potansiyel teknoloji için patent başvurusunda bulunur. Son zamanlarda, Apple kendi tüketici VR / AR kulaklığı için patent başvurusunda bulundu.

Samsung Katlanabilir AR Gözlükleri nin söylentilerine göre  Raporlara bakıltığında, geliştiriciler cihazın ağırlığını azaltamazken, 5G bağlantısı gibi temel özellikleri hala koruyamadılar.

 

Kaynak : Vrscout

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı