OculusSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr HaberVR Platformlar

Portatif Oculus Rift Rig mi geliyor?

60 saniye içinde hazırlanan bir portatif Oculus Rift tasarlanıyor

Tüm teknolojinin geçmişten bugüne kadar gelişerek küçüldüğüne şahit olduk.Sanal gerçeklikte de artık bunu görmeye başlıyoruz.Öncelikle masaüstü bilgisayar ile başlayan bu teknoloji, şimdi bir bavul küçüklüğüne sığacak kadar küçülüyor.

Kanadalı mühendislik firması Iris Dynamics , VR içinde “60 saniyenin altında” katlanıp tamamen önyüklenebilen bir Oculus Rift teçhizatı yarattı .Portatif Oculus Rift Rig mi geliyor?

Pelikan kasasında, Rift ve Dokunmatik kontroller için bir dokunmatik ekran ve bunun yanı sıra, içinde bulunan tam bir oyun bilgisayarı var . Daha da iyisi, Rift sensörleri geri çekilebilir kollara yerleştirilmiştir. Sensörler ne kadar uzaktaysa, kontrol cihazının izlemesi o kadar dirençli olacaktır ki bu da önemli bir tasarım hedefi olmuştur.

Iris, özellikle VR eğitimi ve VR eğlence parkı gezintileri için özel / özel kuvvet geri bildirim donanımı oluşturur. Bu dava tüketici ürünü değildir ve asla olmayacaktır. Eğitim müşterilerinin hareket halindeyken VR eğitimi vermelerini kolaylaştırmak için tasarlanmış özel bir çözümdür.

Şirket, üst düzey PC donanımlarını bu tasarıma mühendislik ve düzgün bir şekilde soğutmak için harcanan çabaları detaylandırdı:

“Ana bileşenler bir CNC alüminyum levhaya termal olarak iletken ve darbeli yalıtkan jel ile tutturulmuştur. Plaka, darbe emici köpükle her taraftan yüzer, tüm ısının bileşenlerden ve kutudan çıkması için hava yastığına çok dikkat eder. Soğutma, soğuk veya sıcak tarafı olan itme / çekme PWM (değişken hızlı) fan düzeneği ile sağlanır. Güç için, kasayı muhafaza etmek için yeterli alana sahip standart bir C13 / C14 bölmeli konektör (standart bilgisayar / yazıcı güç kablosu) bulunmaktadır. Sensörler, her zaman aynı pozisyona sabitlenecek şekilde ayarlanan döner kollara sağlam bir şekilde monte edilmiştir. ”

Yaklaşan Rift S , yerleşik sensörler sayesinde bu tür gelecekteki projeleri daha da kolaylaştırabilir. Ancak, Oculus Quest , bu tür ayrıntılı eğitim simülasyonları için yeterince güçlü olmadığı için PC’ye hala ihtiyaç duyulacaktır .

Iris Dynamics, bu birimi 6 Mayıs’tan itibaren Washington DC’deki Sea Air Space fuarında gösterecek. Şirket, dava için daha fazla müşteriden talep aldı, ancak yarattıkları için pahalı ve zaman alıcı olduklarını belirtti.

Kaynak : UploadVR

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı