PlaystationVr Pc ve Xbox One ile çalışır mı?

PlaystationVr Pc ve Xbox One ile çalışır mı?

13 Ekim’de piyasaya sürülen Playstation VR, HTC Vive ve Oculus’e rakip olarak çıkmıştı.Playstation 4 ile çalışan PSVR sanal gerçeklik gözlüğü çıktığı günden itibaren çok fazla talep gördü.

Henüz Türkiye’de satışı olmasa da satışı yapılan ülkelerden satın almak için kuyruklar oluştu.PSVR a sahip olmak için saatlerce sıra bekleyen insanlar oldu.Tabi gözlüğü almadan çoğu insanın merak ettiği bir konu var.

Sadece Playstation 4 te mi kullanabiliyoruz? PC de kullanabilir miyim? Xbox One ile çalışır mı? gibi sorular çok fazla gelmekte.

Sony rakiplerine bir çalım daha atarak tüm konsollarda çalışabilecek şekilde üretmiş.Hatta Microsoft‘un konsolu olan Xbox One’ da bile çalışıyormuş.Herhangi bir yazılım gerektirmeden.Sadece yapmanız gereken HDMI kablolarını yer değiştirmek.Fakat şöyle bir sorun var Xbox One’da herhangi bir sensör olmadığı için ve sanal gerçeklik oyunlarını desteklemediği için yapabileceğiniz şeyler kısıtlı.3D film izleyebilir,360 derecelik sanal gerçeklik videolarını veya kısa filmlerini izleyebilirsiniz.

PC ye gelince maalesef PSVR, PC ile çalışmamakta.Kabloları taktığımızda herhangi bir tanıma işlemi yapmamakta.

https://www.playstation.com/tr-tr/explore/playstation-vr/

360SanalGerceklik

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Ayrıca Kontrol et

Close
Close