Playstation VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

PlayStation 5 özellikleri açıklandı

PS5 için heyecanlandıran haber !

PlayStation 5 özellikleri açıklandı

18 Mart 2020 tarihinde Playstation 5 için önemli açıklamalarda bulundu.Önümüzde ki aylarda Playstation 5 ve VR desteğinin daha ayrıntılı haberlerine ulaşacağız.Şimdilik yapılan açıklamalara bir göz atalım.

Sony, PS5’in sayfasında yayınladığı yeni açıklamada, yeni nesil konsolunun öne çıkan özelliklerini vurgulayarak şu ifadelere yer verdi:

“PlayStation 5’i bu kadar yenilikçi ve güçlü bir platform haline getiren teknik ve donanım bileşenleri hakkında daha fazla bilgi duyurmaya başladık: ultra yüksek hızlı SSD, entegre özel G/Ç sistemi, ışın izlemeli özel AMD GPU ve son derece etkileyici 3D ses. PS5 bu özelliklerle geliştiricilerin yaratıcılıklarını en üst düzeye çıkarmalarını, geniş dünyalar oluşturmalarını ve tasarladıkları oyunlarda yeni oyun deneyimleri sunmalarını sağlayacak.”

PS5 sayfasında açıklamanın yanı sıra kullanıcıların yeni güncellemelerden haberdar olmak için siteye kaydolabilecekleri bir bölüm de bulunuyor. Sony’nin resmi PS5 sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Daha çok ayrıntı için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 

PLAYSTATİON 5 ÖZELLİKLERİ

Yolda daha fazla PlayStation 5 güncellemesine dikkat edin ve bu arada, PS5 spesifikasyonlarının resmi listesi için aşağıdaki tabloya göz atın.

İşlemci x86-64-AMD Ryzen ™ “Zen 2”
8 Çekirdek / 16 İplik
Değişken frekans, 3,5 GHz’e kadar
GPU AMD Radeon ™ RDNA 2 tabanlı grafik motoru
Işın İzleme Hızlandırma
Değişken frekans, 2,23 GHz’e (10,3 TFLOPS) kadar
Sistem belleği GDDR6 16 GB
448GB / s Bant Genişliği
SSD 825GB
5.5GB / s Okuma Bant Genişliği (Raw)
PS5 Oyun Diski 100 GB / disk’e kadar Ultra HD Blu-ray ™
Video çıkışı 4K 120Hz TV, 8K TV, VRR desteği (HDMI sürüm 2.1 ile belirtilmiştir)
Ses “Tempest” 3D AudioTech

Geçen ay, PSVR’nin lansmandan bu yana toplam 4.2 milyon adet sattığı doğrulandı, bu da konsol VR kulaklığın hayatta kalmasını neredeyse garanti eden etkileyici bir sayı. Yeni nesil konsol oyunlarına daha da yaklaştıkça, VR endüstrisinin nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak.

Kaynak : Playstation.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu