OculusOculus Rift SSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

Oculus Rift S Gizli Çözünürlük Ayarı

Oculus Rift S kulaklığın varsayılan çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz ve gizli ayarı vardır.

Oculus Rift S Gizli Çözünürlük Ayarı nı nasıl buluruz ve nasıl değiştiririz kısaca bahsetmek istiyoruz.

Nasıl Bulunur ve Değiştirilir

Oculus Rift S için çözünürlük ayarını bulmak için Oculus uygulamasını açın, ‘Aygıtlar’ı tıklayın ve ardından’ Rift S ve Dokunma ‘üzerine tıklayın:Belirlenen ayarlar listesinde aşağı kaydırın ve ‘Grafik Tercihi’ni bulun:

RiftS_Resolution_Step2

Şimdi Grafik Tercihleri ​​panelini göreceksiniz. Bu, ‘Kalite’ ve ‘Performans’ arasından seçim yapmanıza izin verir:

Ayar anında değiştirilebilir, Oculus yazılımını yeniden başlatmanıza ve hatta kulaklığınızı çıkarmanıza gerek kalmaz.


GPU’ya Dayalı ‘Önerilen’ Farklı

GTX 970 modelinde test ettik ve bu ayarın varsayılan olarak ‘Performans’ olarak ayarlandığını belirledik, Tavsiye edildi. Ayrıca, varsayılan olarak “Kalite” ye zıt olduğu bir RTX 2070 üzerinde test ettik.

Facebook’a bunun orijinal Rift ile aynı tavsiye edilen spesifikasyona uyup uymadığını ve bir sözcü tarafından onaylandığını soruldu. Bu ayar, Rift S’den daha düşük çözünürlüğe sahip orijinal Rift’te mevcut değildi.

Aslında ne yapar

Bu ayar, Rift S için varsayılan 1,0x tampon arabellek çözünürlüğünü değiştirir. SDK’yı sorgulayarak kullandığı değerleri bulduk:

  • Öncelik Verme Kalitesi: 1648 × 1776
  • Önceliklendirme Performansı: 1504 × 1616

Bu elbette sadece varsayılan çözünürlük. Bazı oyunlar menüdeki çözünürlük faktörünü ölçeklendirmenizi sağlar. Diğerleri, mevcut GPU kullanımınıza göre çözünürlük ölçeğinin otomatik olarak değiştirildiği Oculus SDK’nın Adaptive Resolution özelliğini kullanır. Alternatif olarak, çözünürlük ölçeğini kendiniz geçersiz kılmak için Oculus Hata Ayıklama Aracı’nı kullanabilirsiniz.

Daha düşük kaliteli bir oyun PC’niz varsa, kare hızını korumak için Performans ayarını kullanmak istersiniz. Oculus Rift S Gizli Çözünürlük Ayarı Yüksek uçlu bir donanımda, Kaliteye ayarlandığından emin olmalısınız.

Kaynak :UploadVR

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu