OculusSanal GerçeklikVr Haber

Oculus Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Oculus ve Oculus 2 güncelleme sorunu yaşayanlar sorunu buradan çözebilirler

Oculus Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Facebook, Quest 2‘yi Oculus Link aracılığıyla bir PC’ye bağlamanın ve sonunda kulaklığın tam 90 Hz yenileme hızını destekleyeceğini duyurmuştu. Quest 2 ve Oculus PC uygulamasındaki en son güncellemelerle artık sorunlar ortadan kalkacak.

Facebook, geçtiğimiz haftalarda Quest 2 v23 güncellemesini kulaklık için bir dizi iyileştirme ile sunmaya başladı.Bu güncellemenin bir bölümü ise Qest 2’nin 90 Hz de çalışma imkanını sunuyor.Buna paralel olarak da şirket, Oculus Link’in kulaklıkta 90 Hz’de çalışmasına izin verecek şekilde Oculus PC uygulamasını da güncelledi.Quest 2 Nasıl Güncellenir ?
  1. Başlığınızda, sağ kumandanızda ki Oculus düğmesine basarak Görev menüsünü açın. Ayarlar bölümünü (Ayarlar simgesi) bulun.
  2. Ayarlar bölümünün sol tarafında, listenin altındaki “Hakkında” yı seçin
  3. Yeni bir sürümün mevcut olup olmadığını görmek için ‘Yazılım Güncellemesi’ etiketinin yanına bakın

ℹ️ Şu anda hangi sürümün yüklü olduğunu görmek için aynı sayfadaki ‘Sürüm’ etiketini kontrol edin

Oculus PC Yazılımı Nasıl Güncellenir
  1. Oculus PC uygulamasında, soldaki menüden “Ayarlar” ı seçin
  2. Ayarlar sayfasının üst kısmında “Beta” yı seçin
  3. ‘Genel Test Kanalı’ için anahtarı etkinleştirin
  4. Listede bir ‘Oculus Yazılım Güncellemesi’nin görünüp görünmediğini görmek için’ Kitaplık ‘sayfasına gidin ve’ Güncellemeler’e dokunun (güncellemeyi başlatmak için yanındaki indirme okuna tıklamanız gerekebilir)

ℹ️ Bu işlem, önceki sürüme geri dönmek için Herkese Açık Test Kanalı seçeneğini devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz en son beta sürümünü yükler. Mevcut sürümünüzü kontrol etmek için Ayarlar sayfasına ve ardından ‘Genel’ sekmesine erişin. Listelenen ‘Oculus Uygulama Sürümü’nü bulmak için en alta kaydırın.

Hem Quest 2 hem de Oculus PC yazılımının v23 sürümünü çalıştırdıktan sonra, Oculus Link yenileme hızınızı 72 Hz, 80 Hz ve 90 Hz arasında yapılandırabilecek ve oluşturma çözünürlüğünü ayarlayabileceksiniz. 80Hz ve 90Hz, bilgisayarınızda bir USB-3 kablosu ve bağlantı noktası gerektirir.

Tüm seçeneklerinizi görmek için Quest 2’yi bilgisayarınıza bağlayın ve ardından Oculus PC yazılımına gidin. Sol taraftaki ‘Cihazlar’ menüsüne erişin ve ardından ‘Görev 2 ve Dokunma’yı seçin. Sağda açılan panelden aşağı kaydırarak Oculus Link’in yenileme hızını ve çözünürlüğünü değiştirebileceğiniz ‘Grafik Tercihleri’ni bulun (orijinal Quest kullanıcıları kare hızını değiştiremez ancak İşleme Çözünürlüğünü ayarlayabilirler).

Şirket , PC donanımınızın ne kadar güçlü olduğuna bağlı olarak düşük performansa neden olabileceği konusunda uyarıyor . Sorunla karşılaşırsanız, işler düzelene kadar Çözünürlüğü Oluşturma veya yenileme hızını düşürmeyi deneyin.

Kaynak :Roadtovr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu