AR/VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

Mojo Vision’dan AR için Akıllı Kontakt Lens

Mojo Vision'ın Akıllı Kontakt Lensi AR Ekranını Doğrudan Göz Kürenize Koyar

Mojo Vision’dan AR için Akıllı Kontakt Lens

 

Geçtiğimiz günlerde, artırılmış gerçeklik başlangıcı Mojo Vision , dünyayla ve birbirimizle etkileşim tarzımızda devrim yaratmayı vaat eden akıllı bir kontakt lens olan Mojo Lens’i geliştirdiğini duyurdu.

Şirketin “Görünmez Bilgi İşlem” olarak adlandırdığı göz alıcı bir deneyime odaklanan Mojo Lens, kullanıcılara akıllı telefon veya bilgisayar gibi ayrı bir cihaza bakmak zorunda kalmadan ilgili bilgileri sağlamak ve böylece kullanıcının dikkatini gerçekten dünyadan çekmeden sağlayabilecek.Terminatör ve Iron Man gibi filmlerde yer alan bu teknoloji, kurgusal kullanıcı arayüzlerine benzer şekilde , bu bilgiler kullanıcının gerçek dünya ortamına yansıtılan dahili bir AR ekranı aracılığıyla iletilir. Cihazı çalışırken görenlere göre , görseller kullanıcının vizyonu üzerinde temel yeşil metin olarak görünür; Gelecekte daha karmaşık görüntülerin önünü açabilecek basit ama şüphesiz çığır açan bir gelişme.

Image Credit: VentureBeat aracılığıyla Mojo Vision

Peki, bu Inspector Gadget benzeri özelliklerin tam olarak gücünü sağlayan nedir? Kaputun altında, Mojo Lens, 14.000ppi’nin üzerinde son derece etkileyici bir piksel aralığı ve 200Mppi²’nin üzerinde bir piksel yoğunluğuna sahip Mojo Vision 14K PPI Ekranı barındırıyor; özel bir kablosuz radyo, görüntü sabitleme ve göz izleme için hareket sensörleri ve özellikle bilgisayarla görüş için optimize edilmiş dünyanın en yüksek güç tasarrufu sağlayan görüntü sensörü; tümü Mojo Vision’ın iddia ettiği şeye ek olarak “şimdiye kadar yapılmış en küçük ve en yoğun dinamik ekran” dır.

Cihaz hala araştırma ve geliştirme aşamasında olmasına rağmen , şirket şu anda bir Kurumsal İnceleme Kurulu (IRB) onayı ile klinik çalışmalar yürütmektedir. Mojo Vision, teknolojiyi kullanarak gerçek zamanlı sunmak için zayıf görüşten muzdarip kişilere yardımcı olmayı planlamaktadır. Kontrast ve aydınlatma iyileştirmeleri gerekiyor olabilir.Şirket, şu anda bu özellikler hakkında çok az bilgi bulunmasına rağmen, bu projenin dahili görüntü sabitleme ve yakınlaştırma işlevselliğinin nihai olarak uygulanmasına daha fazla yardımcı olacağını umuyoruz.

Resim Kredisi: Mojo Vision

Mojo Vision CEO’su Drew Perkins, “Kapsamlı araştırma, geliştirme ve testlerden sonra, ürün planlarımızı ortaya çıkarmaktan ve bu dönüştürücü platformla ilgili ayrıntıları paylaşmaya heyecan duyuyoruz” dedi. “Mojo, görünmez bilgi işlem için bir vizyona sahip ve burada istediğiniz zaman istediğiniz bilgiye sahip oluyorsunuz ve istemediğinizde veriler tarafından bombalanmıyor veya verilerle dikkatiniz dağılmıyor. Teknoloji yardımcı olmalı ve anında mevcut olmalı ve etrafınızdaki dünyaya odaklanmak istediğinizde kaybolmalıdır. ”

“Mojo Lens, Görünmez Hesaplama dünyasına ulaşmanın ilk adımı. Ürünümüzü pazara sunmaya yaklaştıkça daha fazla bilgi paylaşmayı ve gelecekteki prototipleri göstermeyi dört gözle bekliyoruz. ”Potansiyel kullanım durumları açısından şirket, Mojo Lens’in hem ticari hem de kurumsal senaryolarda son derece yararlı olacağını iddia ediyor. “Görünmez Bilgi İşlem” in gücünden yararlanan akıllı lens, her iki işletme profesyonelinin de iş akışlarını aksatmadan kritik bilgilere eller serbest erişmesine izin vererek verimliliği önemli ölçüde artırma potansiyeline sahiptir. Günlük kullanım söz konusu olduğunda, Mojo Lensler, bir gün, bilgiye erişmenin ve başkalarıyla iletişim kurmanın daha rahat ve verimli bir yolunu sunarak potansiyel olarak akıllı telefonların yerini alabilir.

Resim Kredisi: Slashgear üzerinden Mojo Vision

İleride, şirket gönüllü Atılım Cihazı Programının bir parçası olarak doğrudan Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi ile birlikte çalışacak ve bu sırada cihazın belirli güvenlik standartlarını karşılamasına yardımcı olmak için kuruluş tarafından değerli geri bildirimler alacaktır.

Daha önce belirtildiği gibi, Mojo Lens şu anda araştırma ve geliştirme aşamasındadır ve bu nedenle şu anda satın alınamaz. Yine de, bu tür bir teknolojiyi 2020’de çalışır durumda görmek şaşırtıcı. Şu anda kendi AR kulaklıklarını geliştiren birçok yüksek profilli şirketle, artırılmış gerçekliğin, teknolojinin daha etkili teknolojilerinden biri olmaya hazır olduğu açık. yeni on yıl.

Özellik İmajı Kredisi: Mojo Vision

Haber Kaynağı : vrscout.com

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı