Microsoft’un Hololens Teknolojisi

Anlaşılan Microsoft sanal gerçekliğe farklı bir bakış açıyla yaklaşıyor.Hololens teknolojisi geliştiricilere yakında dağıtılacak.Cihazın fiyat olarak yüksek olması kafaları bir hayli karıştırmışa benziyor.

Bu teknolojinin amacına bakıcak olursak,Hololens ile çevremizi bir oyun alanına dönüştürmeye hedefleniyor.Gerçek çevre ile sanal çevreyi bir araya getiren Hololes’in geliştirici kitlerinin yakında dağıtılmaya başlayacak.Bu teknoloji geliştirildiğinde mükemmel bir deneyim sağlayacağı kesin.

Ön siparişleri başlayan Hololens, 30 Mart’ta 3.000 dolar fiyatla geliştiricilere dağıtılmaya başlandı. Geliştirici kitinin fiyatının pahalı olması son kullanıcı fiyatı konusunda da aklımızı karıştırmıyor değil. Bildiğiniz gibi Oculus Rift’in 600 dolar, HTC Vive’ın ise 800 dolara satılacak olması oyuncuların tepkisini çekmişti.

Hololens’in geliştirici kitleriyle birlikte Young Conker, Fragments ve RoboRaid gibi oyunların örnek olarak hediye edileceği belirtiliyor. Hololens’in nasıl kullanılabileceği yönünde bu oyunlar örnek olacaklardır. Aşağıda Minecraft‘ın Hololens sürümünün E3 fuarındaki tanıtım videosunu bulabilirsiniz.

KAYNAK

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close