AR/VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr HaberWindows VR

Microsoft’un Azure Kinect ön sipariş başladı

Microsoft, Kinect derinlik algılama cihazının yeni bir versiyonunu piyasaya sundu

Microsoft’un Azure Kinect ön sipariş başladı

Mobil Dünya Kongresinde 24 Şubat’ta İspanya Barcelona da Microsoft geliştiricileri tarafından düzenlenen bir etkinlikte Microsoft Hololens 2 ‘nin tanıtımı yapıldı.Fiyatı yaklaşık 3,500 $ olan bu cihazı tanıtıma sundu.

Yeni bağımsız AR kulaklık seti, 2016 yılında piyasaya sürülen orijinal cihazın işlevselliği konusunda büyük bir adım atmayı vaat ediyor. Microsoft bu açıklamanın yanı sıra, Azure Kinect DK için ön siparişlerini 399 dolardan açtı.

Şimdi verilen siparişler , “yeni SDK’lar sunulacak” olduğunda Microsoft web sitesinegöre 27 Haziran’a kadar gönderilmeye başlamalı . 

Azure Kinect DK

 

Microsoft'un Azure Kinect ön sipariş başladı

Açık olmak gerekirse, yeni cihaz bir tüketici ürünü veya Kinect’in Xbox sürümünün yerine geçmiyor. Orijinal hareket algılama aygıtı 2010 yılında piyasaya sürüldüğünde büyük bir sıçrama yaptı. Faiz yine de hızla azaldı ve geliştiriciler Kinect için oyun oynamayı bıraktı.

Bunun yerine, Microsoft yeni Azure Kinect’i bir geliştirme seti olarak konumlandırıyor. Sistem mekansal ve oryantasyon izleme için 1 megapiksel derinlik sensörü, 7 mikrofon dizisi, 12 megapiksel RGB video kamera ve atalet sensörlerine sahiptir. Geliştiriciler için büyük bir satış noktası “Sensör akışlarını aynı anda birden fazla Kin’den aynı anda kolayca senkronize etmek için harici senkronizasyon pimleri” olabilir.Bu, daha büyük ölçekli veri toplama için Kineleri büyük dizilerde düzenlemek mümkün olabileceği anlamına gelir. Microsoft, cihazın çalışması için bir bulut servisine ihtiyacı olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, “eksiksiz çözümler sağlamak için Azure hizmetleri” ile birleştirilebilir.

Microsoft, çok çeşitli VR ve AR teknolojilerini takip etmektedir. Örneğin şirketin 3B yakalama stüdyoları, gerçek dünya sanatçılarının ayrıntılı taramalarını gerçekleştiriyor. Ne yazık ki, bu stüdyolar yalnızca büyük şehirlerde bulunmakta ve kullanmak için zaman ve para gerektirmektedir. Azure Kinect gibi yeni derinlik algılama sistemleri bir gün daha benzer yerlerde benzer yakalama alanları sağlamak için kullanılabilir mi? Şu anda birden fazla Azure Kinect ile hangi yakalama kalitesinin mümkün olabileceğini bilmiyoruz. Bununla birlikte, geliştiricilerin tek bir alanı görüntüleyen bu sensörlerden oluşan bir dizi ile ne yaptığını görmek için merak edeceğiz.

Kaynak : UploadVR

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı