Microsoft HoloLens (Arttırılmış Gerçeklik)

Microsoft geçtiğimiz aylardan gerçekleştirdiği etkinliğinde Windows 10 ile ilgili pek çok detay verdi.Fakat Microsoft’un yeni nesil internet tarayıcı kadar diğer bir önemli haber de Microsoft’un açıkladığı HoloLens oldu.

Redmond’daki merkezinde basın mensuplarının deneme şansı bulduğu bu donanımı,hologram görüntü sağlayan bu cihaz,ufak bir kask görünümlü gözlük olarak tanıttı.Hala çalışmalarına devam eden bu teknoloji ileride hayatımıza girecek.

microsoft-hololens (1)

Microsoft bu hologram gözlük sayesinde büyük atılımlar yapacak gibi gözüküyor.Böyle artırılmış gerçeklik ürünüyle HoloLens’in hayatımızı değiştirebilmesi mümkün olabilir.Şimdilik bu hologram teknolojisi ise Skype görüşmeleri,Microsoft demo videoları dışında farklı bir veri yok.Ancak ileri doğru hemen hemen herşeye yansıtılabilecek gibi duruyor.HoloLens ile beraberinde getirdiği Holoportation isimli bir özellik ile gelecekte iletişimde çığır açmayı planlıyor.

Holoportation sayesinde odadaki kişilerin çeşitli cihazlar yardımı ile 3D modelleri çıkartılıyor ve 3D modeller ile konuştuğunuz kişinin kullandığı HoloLens‘e gönderiliyor.Oluşuturulan görsel sayesinde odanın içerisinden görebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close