Leap Motion

Bilgisayar kullanırken artık mouse ve klavye ye gerek kalmıyor.Leap Motion ile herşey parmaklarınızın ucunda oluyor.Bunu yapmak çok eğlenceli ve basit bir hale geliyor.

Leap Motion Nedir?

Amerika’da Leap Motion şirketi tarafından geliştirilen bu teknoloji ürünü 7,6cm büyüklüğünde,bilgisayara USB ile bağlanabilen ve sizin hiç bir şeye dokunmadan bilgisayarda istediğiniz işlemi yapmanızı sağlamaktadır.Bu cihaz 3 boyutlu bir kontrol cihazıdır.

Leap2

Hareketlerimizi Nasıl Algılar?

Leap Motion oldukça hassas algılayıcılar sayesinde ellerinizi ve parmaklarınızın hareketi ile bilgisayarda işlem yapmanızı sağlamaktadır.Cihazın üzerinde bulunan 3 LED lamba ile elinizi aydınlatırken hareket sensörleri ve kameraları sayesinde sıfır gecikme ile milimetrenin 100’de birine kadar olan bütün hareketleri algılayabilmekte ve kaydetmektedir.

Peki Neler Yapılabilir?

Web’te gezinmek daha da kolay hale geliyor.Resim çizmek mi?Kağıt,kalem,boya veya herhangi bir başka bir şeye ihtiyaç duyulmadan Leap Motion ile her şeyi yapabilirsiniz.Oyun oynarken dilediğiniz hamleleri yapabilirsiniz.Tasarımlarınızı daha kolay bir şekilde hayal edip bilgisayara aktarabilirsiniz.

Leap4

Oculus ve Leap Motion

Oculus Rift DK2 üzerine Leap Motion monte ederek size daha da gerçekçi bir dünya ya götürüyor.Sanal Gerçeklik dünyasına Leap Motion ile ayrı bir deneyim sunuyor.Oyun içerisinde ellerinizi görebiliyorsunuz.Size ellerinizi kullanma imkanı sunan uygulamalarda veya oyunlarda,tam anlamıyla bir gerçekçilik sunuyor.

Leap Motion fiyatı ise şuan 79 dolar.Dünya’nın her yerinden temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Close