Intel Project Alloy sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya çıkıyor

Intel Project Alloy sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya çıkıyor

CES yapılan açıklamalarda Intel Project Alloy sanal gerçeklik gözlüğünün 2017 yılında satışa sunulacağı duyuruldu.

Intel‘in bugüne kadar ki ilk VR-AR sanal karma gerçeklik gözlüğü olan Project Alloy’yi CES’te yapılan açıklamalara göre bir çıkış tarihi verildi.CES’te yapılan diğer açıklamalara göre Project Alloy sanal gerçekliğin diğer gözlüklerden çok farklı olarak, geleceğin VR olacağını belirtti.Şimdilik prototip i olan bu karma sanal gerçeklik gözlüğü Microsoft Hololens ve Rift‘ten çok farklı olacak gibi duruyor.

Intel forumunda karma sanal gerçeklik kartlarını açarak tüm firmaların ve sanal gerçeklik meraklıların dikkatini çekmeyi şimdiden başarmış gibi.

Akıllı kask teknolojisini kullanarak ,etrafında bulunan RealSense kameralar sayesinde ortamdaki tüm ögeler taranıyor ve bunlar sanal ortam ile eşleşebiliyor.Ayrıca HTC Vive da bulanan baz istasyonlarına ve sensörlere ihtiyaç duymaz.VR başlıkta kendine ait sensörler de bulunmaktadır.

En büyük ve en dikkat çekici özelliği ise herhangi bir denetleyiciye veya PC ye gerek duymadan çalışacak olması.Ayrıca 7. nesil işlemci kullanacağını da açıkladılar.Tamamen bağımsız çalışan sanal gerçeklik gözlüğü geliyor.

Canlı yayın uygulaması olan Voke VR dan da bahsedildi.Diğer bir özellik ise 2017 yılında HypeVR (ultra çözünürlük) videoları kullanılacağı belirtildi.

360SANALGERCEKLIK

Kaynakİlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close