HTC ViveProtonSanal GerçeklikSanal Gerçeklik GözlükleriVr Haber

HTV Vive Proton bağımsız kompakt protitip görüntüleri ortaya çıktı

HTC, bugün daha kompakt bir form faktörü hedefleyen yeni bir VR kulaklık olan Vive Proton'a ilk bakışını sundu.

HTV Vive Proton bağımsız kompakt protitip görüntüleri ortaya çıktı

HTC ‘nin daha önce tanıttığı üç farklı sanal gerçeklik gözlüğünden sonra bir yenisi daha ortaya çıktı.Bağımsız kompakt olarak ortaya çıkan bu sanal gerçeklik gözlüğünün ismi ise HTC Vive Proton.

Şuanlık prototip olarak karşımıza çıkan bu gözlük ilerleyen zamanlarda bizlere ne gibi yenilikler sunar merakla bekliyoruz.Bir HTC sözcüsü Road to VR’ye verdiği demeçte, “Project Proton, HTC Vive‘dan gelecek bir XR gözlük tarzı cihazın prototipidir ve ürün üzerinde çalışmaya devam ederken topluluktan geri bildirim almayı umuyoruz” dedi.Resim Kaynağı: HTC Vive

HTC, kendi işleme ve pil gücünü içeren bağımsız bir kulaklık olan Proton’un iki sürümünü ve akıllı telefon veya PC gibi bir ana cihaz tarafından güçlendirilecek daha küçük ‘VR görüntüleyici’ sürümünü öngörüyor.

HTC, Proton için herhangi bir özellik veya yayın tarihi bilgisi sunmuyor. Şirket tarafından sağlanan fotoğraflardan, içten dışa izleme ve muhtemelen el izlemesi için kullanılacak yansıtıcı dış kabuğun altına gizlenmiş kameraları görebiliriz. Ancak, şimdiye kadar sadece bilgisayar işlemeleri gösterildi ve henüz gerçek bir çalışma prototipi olup olmadığı belli değil.Bu sanal gerçeklik gözlüğünün farkı ise, gündelik hayatta kullandığımız gözlüklere çok daha yakın bir boyutta olması.Görünüş olarak da benzerlikler bulunuyor gibi.

Resim Kaynağı:HTC Vive

HTC, Proton’un 6DOF izlemeyi destekleyeceğini VR’ye doğruladı  , bu kesinlikle bu kompakt form faktörü için doğru yönde adım atıyor.

Bu aşamada, HTC’nin Vive Proton’u ne zaman piyasaya sürmeyi taahhüt edeceği belli değil ya da şirketin önceki bağımsız VR kulaklığı olan Vive Focus 600 $ ‘dan başlıyor. Görünüşte kulaklığın bağlı versiyonu bağımsız versiyondan daha ucuz olurdu diye düşünüyoruz. (dahili güç ve hesaplama eksikliği sayesinde).

Haber Kaynağı :Roadtovr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu