Sanal GerçeklikVr HaberVR Platformlar

Haptic VR Silahı Aksesuarı ForceTube tanıtımı

Ateş ettiğinize geri tepmeyi hissedebileceğiniz bir aksesuar sizlerle

Haptic VR Silahı Aksesuarı ForceTube tanıtımı

ProTubeVR , Marsilya, Fransa’da bulunan VR silah ustası aksesuarının yapımcıları, bu ayın sonunda VR atıcılarına çevirmeyi vaat eden yeni bir dokunaklı devkit için Kickstarter kampanyasıyla bir süpriz yapmayı umuyor.

ForceTube olarak adlandırılan bu cihaz, orijinal ProTubeVR stoğunun havasını değiştirmek için tasarlandı ve kullanıcılara ateş ettiklerinde dokunaklı bir geri tepme sağladı.Üretici Şirket, ForceTube’un satış hedefine ulaştıktan sonra ilk devkit üretimine başlayacağını açıkladı. Şirketin destekçilere teslim etmeyi planladığı ikinci bir yeniliğin ise (devkit V2) “güç ve elektronik yükseltme” eklemesi planlanıyor.

Tüketiciye hali hazırda bir ürün sürümünün 2019’un sonuna kadar piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu sürümde, şirketin aynı temel geri tepme ve boğuşma özelliklerine sahip olan “bazı“ temel olmayan ”özellikler” olarak adlandırıldığı belirtiliyor.

 ForceTube’un OpenVR veya Oculus SDK ile çalışan “bazı [PCVR] oyunlarında” doğal olarak çalıştığı söyleniyor.Yerel olarak desteklenen diğer oyunların bir listesi daha sonra açıklanacak, ancak şirket geriye dönük uyumluluk araçlarının ForceTube‘un herhangi bir SteamVR oyununda çalışmasına izin vererek oyuncunun değişmesine ve oyun profillerini değiştirmesine izin vermesine izin verecek.

                               Haptic VR Silahı Aksesuarı ForceTube tanıtımı

Donanımın kendisine gelince, şu ana kadar çok fazla ayrıntı verilmemek ile birlikte pek bir şey bilinmiyor. Cihazın PC’lere Bluetooth üzerinden bağlanacağı söyleniyor ve “gerçek yoğun kullanımda 8 saatten daha uzun bir batarya ömrü” olacağı tahmin ediyoruz. 60-Newton’a kadar tekme kuvveti sağladığını belirten şirket, hem düşük hem de yüksek frekanslı gürültünün kullanılabileceğini söylüyor. Omzunuza atış başına maksimum 100w güç çekimi ile.

Kaynak :Roadtovr

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı