Hangi Sanal Gerçeklik Gözlüğünü Almalı?

Çoğumuzun aklında soru işareti olan bir konu.Hangi sanal gerçeklik gözlüğünü almalıyım?Hangi sanal gerçeklik gözlüğü daha iyi?Telefonum sanal gerçeklik gözlüğüne uyumlu mu?

Bu sorulara tek tek cevap verelim.

Öncelikle nasıl bir sanal gerçeklik gözlüğü almalısınız?Eğer durumunuz iyi ise ve iyi donanımlı bir bilgisayarınız varsa tabi ki Oculus ve HTC Vive diyebiliriz.Bu sanal gerçeklik gözlüklerinin şuan üstüne yok.Tam anlamıyla yaşayabileceğiniz bir sanal gerçeklik deneyimi olur.

Fakat derseniz çok fazla para harcayamam.O zaman Samsung Gear VR diyebiliriz.Samsung Gear Vr Oculus ve HTC Vive kadar iyi olmasa da size iyi bir deneyim yaşatacaktır.Bunun için ise donanımsal özelliklerini destekleyecek iyi bir telefonunuzun olması lazım.

Diğer bir yandan ise,ben daha basit bir şey istiyorum.Videoları,oyunları uygulamaları profesyonel bir şekilde deneyimlemek istemiyorum diyorsanız,o zaman sizlere bazı sanal gerçeklik gözlüğü markaları sunacağız.

Bunlardan en basiti tabi ki Google CardBoard.Mukavva’dan ve 2 adet lensten ibaret olan bu gözlük ile hemen hemen her uygulama ve oyunu oynayabilirsiniz.Fakat deneyim ve görüntü kalitesi olarak çok fazla bir şey beklemeyin.Vr Box,Vr Max gibi ucuz yollu sanal gerçeklik gözlüklerini de kullanabilirsiniz.

Şunu da belirtmek isteriz ki.İlk öncelik sizin telefonunuz.4K destekli bir telefonunuz ve ekran büyüklüğü olarak 6 inç ise,mükemmel bir deneyim yaşayacaksınız.

FOV_Target-6

360SanalGerçeklik

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close