Nintendo VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

Hack Kids TOKYO ile çocuklar programla öğreniyor

Tokyo'daki Çocuklar Hack Nintendo Labo VR Kullanarak Oyun Programlamayı Öğretiyor

Hack Kids TOKYO ile çocuklar programla öğreniyor ve Nintendo’nun karton Labo kreasyonları oyuncuların yaratıcılığın keşfi için, özellikle de daha genç yaştakiler için bir eğitim alanı oldu. Şimdi şirket, Nintendo Labo VR Kitini , Tokyo’da yapılan  Hack Kids özel etkinliğinde, 6 yaş ve üstü ebeveynlerin Toy-Con Garage VR kullanarak kendi oyunlarını programlamayı öğrendikleri görüyoruz.

Tokyo’da Hack Yahoo tarafından düzenlenen bir etkinliktir ve ilkokuldaki çocukları üçüncü ve altıncı sınıfta velileriyle birlikte katılabilirler. Toy-Con Garage VR, Nintendo Labo VR kullanıcılarının Labo’nun geliştiricileri tarafından oluşturulan 60’ın üzerinde oyunun başlığının altına bakmalarını sağlamaktadır. Hack Kids, aynı programı çocuklara ve ebeveynlere oyunların nasıl yapıldığını öğretmek ve kendi oyunlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için kullanacak.Hack Çocuk  Japonya’da eğitim müfredatının sorumlu olanların ilkokullar 2020 Hack Çocuk imkanları programlama öğrenmek ülke genelinde alanlar aramaktadır.

Hack Kids’in amacı nedir?

2020 yılında, ilköğretim okullarında programlama eğitiminin gerekli olacağı ve zaten programlama dersleri veren okul sayısının ve programlama dersleri veren operatör sayısının vb. Her geçen yıl arttığı açıklandı. Ancak, programlama öğrenme fırsatları metropol alanda, kentsel alanlarda vb. Yoğunlaşmıştır ve mevcut durum, bölgeye ve çevreye bağlı olarak eşitsizliklerin ortaya çıkmasıdır.

Hack Kids, bu tür “eğitim fırsatlarını programlamada alan farklılıkları” konusunu bir sorun olarak görüyor ve Japonya’nın dört bir yanındaki çocukların programlama sevinci hissetmelerini sağlamak ve gelecekteki seçenekleri genişletmek için fırsatlar sunmak için çalışıyor.


Önemli olan programlama ile eğlenmek

Çocukların üzerinde çalışmaya bağımlı oldukları itici güç “eğlenceli” dir. “Programlama = eğlence” imajına sahip olmak için, Hack Kids çocukların zevk alabilecekleri önlemler almak için aktif öğrenmeyi içeren benzersiz öğretim materyalleri kullanır.

Ek olarak, sadece “kullanım tarafı” değil aynı zamanda kendiniz “taraf” yapabileceğinizi de farkettiğiniz bir deneyimdir.

Tokyo’daki Hack Kids başvuruları hesap başına iki çocukla sınırlıdır (ek çocuklar ek hesaplarla eklenebilir). Etkinliğe giriş ücretsizdir, ancak Yahoo ve Nintendo, Connpass web sitesi aracılığıyla bir çekilişe ev sahipliği yaparak etkinliğin talebini karşılamaktadır  . 40 kazanan olacak ve e-posta ile talimatlar ile velilerinizle irtibata geçilecektir.

Tokyo’daki Hack Kids, 15 Temmuz 2019’da Yahoo Japonya Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve 1:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet verecek. Ebeveynler ve çocuklar bir Nintendo Switch, Nintendo Labo VR Kit’ine sahip olmayacak veya Tokyo’daki Hack Kids’e katılmak için herhangi bir programlama bilgisine sahip olmayacaklar.

Daha fazla bilgi için :Tokyo Hack Kids

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı