Google VR Platformu “Daydream”

Google tarafından yapılan I/O konferansında akıllı telefonlar,başlıklar,kontrol ve uygulamları bir araya getiren VR platformu Daydream tanıtıldı.

Dayream platformu Andorid telefonlarla uyumlu olacak ve Google VR‘ın başkan yardımcısı Clay Bavor,gecikme zamanının milisaniyenin altında olacağının sözünü verdi.

Google açıklamasında,”Android üreticileriyle birlikte,yeni gelecek telefonlar üzerinde çalışıyoruz,ve VR cihazların daha sürükleyici,rahat ve sezgisel olması için dizaynları onlarla paylaşıyoruz.Google’ın Youtube,Street View,Play Movies,Google Photos ve Play Store’uyla birlikte favori uygulamlarınız ve oyunlarınız da DayDream‘e gelecek.Daha da fazlası sonbaharda geliyor”dedi.

Resolution Games’in CEO’su Tommy Palm şu açıklamayı yaptı, “Daydream’in potansiyel ulaşılabilirliği, erişilebilirliği ve şuan pazarda bulunan VR gözlüklerle birlikte, piyasadaki diğer gözlüklerin karşılaştırıldığında mobil bir numaralı VR platformu olma ve daha büyük kitleler tarafından benimsenmek için bir adım daha ilerledi” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close