GDCOculusOculus Rift SSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

GDC 2019 Oculus Rift S resmen tanıtıldı

Game Developers Conference Oculus Rift S ilkbahar başında piyasaya girmeyi planlıyor

San Francisco’da başlayan ve bugün sona erecek olan  ( Oyun geliştiricileri Konferansı ) bir çok firmaya ev sahipliği yaptı.

Pazartesi ve salı, yani 18-19 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sanal Gerçeklik Geliştiricileri Konferansı’nda (VRDC) oyunlar ve eğlence için şaşırtıcı, sürükleyici VR ve AR deneyimleri oluşturmak amaçlandı. Oyunlar, filmler ve diğer eğlence türleri için artırılmış ve sanal gerçeklik oluşturmak için ilham alın, uzmanlardan öğrenin ve en iyi uygulamaları paylaşmak için tanıtımlar ve bilgiler paylaşıldı.Oculus‘un en yeni PC VR kulaklığı, daha yüksek bir çözünürlük ve beş adet dahili kamera izleme özelliğine sahiptir.

Aylarca süren spekülasyonlardan sonra, Oculus resmen donanım programlarına, Oculus Rift S’e yapılan son ilaveyi resmen açıkladı.

Oculus Rift daha yüksek çözünürlük (1280 × göz başına 1440), hem de daha yüksek bir piksel yoğunluğu ve geliştirilmiş optik özelliği bulunmaktadır. Daha verimli ağırlık dağılımı, daha iyi ışık engelleme ve daha konforlu bir genel deneyim için tek kablolu bir sistemden söz ediliyor; kulaklık, Oculus Quest ile piyasaya sürülen güncellenmiş Dokunmatik kontrol cihazlarını kullanacaktır.

 

En büyük değişiklik ise gerçek zamanlı olarak fiziksel bir alanı yakalamak ve eşlemek için harici görüntü algılayıcılarını ortadan kaldırmak için bilgisayarlı görüntü algoritmalarıyla birlikte beş dahili kamerayı kullanan Oculus Insight tarafından sağlanan dahili izleme biçiminde gerçekleşitirilir.Oculus Rift S ayrıca, Rift S kulaklığınızı çıkarmanıza gerek kalmadan gerçek dünya ortamınızı görüntülemenizi sağlayan stereo-doğru geçiş özelliği olan Passthrough + ‘yı sunar. Bu, zaman uyumsuz spacewarp teknolojisi de dahil olmak üzere çekirdek Oculus çalışma zamanı gelişmelerinden dolayıdır.Oculus-Rift-S-GDC

Image Credit: Oculus

Oculus Rift S, 2019 İlkbaharı başlarında 399 $ karşılığında satılmaktadır. Fakat ülkemizde bu fiyat TL bazına vurduğumuz zaman kur o anki fiyata göre değişkenlik gösterebilir. Oculus Rift S, orijinal Oculus Rift’in şu anki fiyatından sadece 50 $ daha fazla olacak. Satış miktarını dikkate alırsak çok fazla bir fiyat artışı olmaması dikkatimizi çekiyor.

Konferansa katılanlar şanslı olacaklardır. Nedeni ise  Oculus firması etkinliğin geri kalanında Rift S’i mikrofonlu kulaklık setlerini kullanarak en yeni çıkan bazı VR başlıklarını gösterecek. Firmalar arasında Sangardu Games & Oculus Studios, Insomniac’s Stormland ve Owlchemy Labs ‘Vacation Simulator (Asgard’ın Gazabı) bulunmaktadır. Oculus’un en yeni donanımı ve yaklaşan  diğer AAA başlıkları hakkında bilgi almak için San Francisco’daki Moscone Center’ın North Hall Mezzanine Lobisini ziyaret edebilirsiniz.

Haber Kaynağı :VRSCOUT

Görsel ve Video Kaynağı : Oculus

360SANALGERCEKLİK

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı