Facebook Spaces Sanal Gerçeklik haberini duyurdu

Facebook Spaces Sanal Gerçeklik haberini duyurdu

Facebook her geçen yıl çıkan tüm yeniliklere ayak uyduran bir sosyal platform olmaya devam etmektedir. Dev yatırımcılar çıkan tüm yenilikleri takip ederek uygulamaya geçiyorlar

Facebook da sanal gerçeklikten geri kalmayarak yeni bir haber duyurdu.Facebook Spaces Beta olarak karşımıza geliyor. Bu duyuruyu F8 konferasında açıklama getirdi. Facebook’un Sosyal Sanal Gerçeklik (VR) ekibinin başında yer alan Rachel Franklin, sunumunda, kullanıcıların sanal dünyada etkileşim içinde olmasını sağlayan Facebook Spaces isimli platformu tanıttı.
VR ekibinin başı Franklin, platformun, Oculus mağazasındaki erken erişim bölümünden indirilebileceğini belirtti. Ayrıca bir diğer açıklama olarak da Platformun beta sürümünün kullanıma hazır olduğunu belirten Zuckerberg, ek olarak Messenger gibi Facebook uygulamalarına, artırılmış gerçeklik teknolojisinin dahil edilmesinin planlandığı konusunda da açıklamalarda bulundu.

Sunumda , Oculus Rift ve Touch olarak adlandırılan özel bir gözlük sayesinde, Facebook‘a konulan video ve fotoğraf gibi paylaşımların sanal gerçeklik formatında göründüğü aktarıldı.

360SanalGerceklikİlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close