Playstation VRSanal GerçeklikVR Oyun

En İyi PlayStation VR oyunları 2019

Playstation VR ile oynayabileceğiniz en iyi oyun listesi

En İyi PlayStation VR oyunları 2019

Geçtiğimiz yıllardan bugüne kadar Playstation VR yaklaşık olarak 130 oyun piyasaya sürmüştür.2019 yılı itibari ile yeni çıkacak Playstation VR oyunlarının şimdiden tanıtımları yapılmaya başladı.

Playstation VR alanında bugüne kadar çıkmış en iyi oyunları sizler için listeledik.

En iyi seçim: Astro Bot: Kurtarma Görevi

Astro Bot: Missio n kurtarma , Astro adında küçücük bir robot içeren bu büyüleyici macera ile geleneksel platformun başını döndürüyor. Sony’nin Playroom VR yazılımındaki “Robot Rescue” adlı bir mini oyuna dayanan bu ilginç oyun, kaçırılan ve uzak bir dünyaya nakledilen diğer küçük adamları kurtarmak için botları kontrol eden oyuncular bulunmaktadır. Sürükleyici ve yüksek seviyeler, bu küçük çocuklara yardım eden gerçekten büyük bir dev olduğunuzu hissettiriyor ve hepsinden önemlisi, aile bireyleri ile oynayabileceğiniz bir oyun.

39,99 $, playstation.com | Amazon

Zone of the Enders: The 2nd Runner – Mars

Uzun süredir devam eden kült serisi Enders Bölgesi, PlayStation VR desteği ile tamamlanan orijinal oyunun devamı niteliğindeydi. Bir Jehuty savaşının kokpitine atlayın (dev bir robot) ve Mars’ın göklerinde dolaşan bir dizi güçlü makineyi ele geçirin. Klasik, hızlı tempolu 3D aksiyon oyunu hiç bu kadar iyi görünmedi ve VR’de baştan sona oynanabilir. Tam 4K çözünürlük daldırma faktörünü artırıyor ve baş döndürücü mekanik savaş, şu an orada bulunan VR odaklı atıcıların çoğunun aksine. Özgün bir hayranı olsanız da veya bir acemi olarak atlamak istiyorsanız, burada zevk için bol bulacaksınız.

29,99 $, playstation.com | Amazon

 

Borderlands 2 VR

Fan favori yağlayıcı atıcı, Pandora’ya yüksek oktanlı bir yolculuk için tamamen yeni VR kontrolleriyle geri dönüyor. Düşmanların lejyonlarını ele geçirmek için Komando, Gunzerker, Assassin ve Siren dahil olmak üzere oynanabilir dört sınıftan birini seçin, ardından prosedürel olarak üretilen silahların “bazilyonları” için yağmalayın. VR sürümü, bir sonraki saldırıya hazırlanmak için yavaşlamanıza ve hazırlanmanıza yardımcı olacak özel bir Slow-Mo yeteneği ve ayrıca Teleport’a bir yol sunar. Böylece Pandora’ya kolaylıkla gidebilirsiniz. İlk çıkışında kesinlikle herkesin sevdiği şut vuruşu. Bu, arkadaşlarla birlikte olmak ve Vault Hunters olarak yeni meslekler almak için mükemmel.

49,99 $, playstation.comMoss

yosun

Sen henüz satılan bir büyülü odun keşfetmek bir kılıç ile bir fare? Bu, Lucky Taletarzında üçüncü şahıs, cazibeli bir VR platform oyunu Moss sadece PS VR oyun serisini daha da çeşitlendirmekle kalmaz, aynı zamanda geliştirici Polyarc’ın uzman dünya yapımı ile sanal gerçeklik hikaye anlatımındaki riskleri artırır.

29,99 $, playstation.com | Amazon

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Listemizdeki daha pahalı PSVR oyunlarından biri, ancak harika bir açık dünya RPG hayranıysanız, muhtemelen Skyrim VR için biraz zamanınız olacak Sony’nin VR kulaklığı için destek eklemek, istediğiniz her şeyi yapmakta oldukça özgür olduğunuz topraklarda dolaşmak için yeni bir boyut kazandırıyor. Hem PlayStation Move denetleyicileri hem de DualShock 4 ile birlikte çalışır ve seyahatlerinizde bulduğunuz öğeleri en iyi nasıl alabileceğiniz ve hendek alabileceğiniz konusunda seçenekler sunar.

59,99 $ , playstation.com | Amazon

Doom VFR

Aksine Skyrim , üzerinde Bethesda VR büküm Doom tamamen yeni bir deneyimdir. Bu nedenle, biraz daha doğal bir uyum hissedebilir ve ilave kan sıçraması daldırma için PS VR Aim kontrol cihazı için destek içerir. Lokomosyon da, burada sadece karakteristik çılgınca oyunlara katkıda bulunan bir ışınlanma ve kısa sıçrama kombinasyonuyla, burada da biraz farklı bir şekilde ele alınmaktadır. Biraz al.

29,99 $ , playstation.com | Amazon

Archangel

Film yapım stüdyosu Skydance Interactive, bu radyolu arcade shooter oyunu ile sanal gerçeklik dünyasına açılıyor. Dev bir makinenin içine sarılmış, her bir kol sizin emrinizde bir silah cephanesi ile yüklü, Amerika Birleşik Devletleri Özgür Kuvvetlerinin HUMNX’e karşı savaşlarında önderlik etmesine yardımcı olmalısınız. Hareket kontrolörleri, makinenin kollarını kontrol etmek için opsiyoneldir, fakat biz onları tavsiye ederiz.

29,99 $, playstation.com

Farpoint

Bu PS VR exclusive, titreşim geri bildirimi ve hareket algılama ile gelen yeni Aim Controller için lansman başlığıydı . Farpoint’i , VR hariç, House Of The Dead gibi klasik arcade nişancılarının daha modern bir versiyonu olarak düşünün ve düşmanca bir yabancı gezegene düşen bir uzay denizcisiniz. Oynadıklarımızdan gerçekten zevk aldık, ancak bunun çok kısa bir deneyim olduğu konusunda uyarılma. Çok oyunculu PvP de yolda geliyor.

24,99 $, playstation.com | Amazon

Robinson: Yolculuk

Crytek’in macera ünvanında , şu anda Jurassic Park’ı deneyimlemeye en yakın olan nefes kesici bir gezegene çarparak inen bir çocuğun rolünü üstleniyorsunuz . Hareket kontrollerinin eksikliği bir utançtır ve görsel olarak en iyileri arasında değildir, ancak Yolculuk hala önemli bir uzunluğa sahip oyundur ve şu anda nadir görülen bir canavardır.

49,99 $ , playstation.com | Amazon

Battlezone

‘Orijinal’ VR birinci şahıs tank savaşı Atari oyunu ve 21. yüzyıla götürmek kesinlikle cesur bir hırs, ancak sonuçlar mükemmel. Hareket yavaş, çünkü hastalıkları azaltan tanklar ve bloklu grafikler PlayStation VR’ın teknik sınırlamalarıyla iyi çalışıyor. Ayrıca paranız için bir kampanya ve işbirliği modu var.

39,99 $ , battlezone.com | Amazon

Superhot VR

En iyi VR oyunlarından biri PlayStation’ı vuruyor. Superhot’un eşsiz tamircisi zamanın sadece hareket ettiğinde hareket etmesini sağlayarak sizi toplam bir kurşun kaçmasına neden olur. PS VR’nin kamerasının sınırlamaları bu sürümü diğerlerinden biraz daha kısıtlı hissettirse de, yine de eğlenceli. En iyi şekilde sıcak bir karışıklık.

24,99 $, playstation.com | Amazon

The London Heist (VR Worlds)

Londra’nın cesur suçlu yeraltı dünyasında geçen bu, VR Dünyalarındaki beş deneyimlerden biri . Londra Heist Eğer kapak için ördek, pencerelerin takılmak, böylece toplam BADASS gibi duygu tüm süre bir puro duman ve elle klipleriyle silahını yeniden, eklenen gerçekçilik için iki eliyle PlayStation Move denetleyicileri kullanmasına olanak sağlar.

Kötü fareler ‘üst’ iken kendi cockney aksanı koyarak tamamen isteğe bağlıdır. Sadece 20/30 dakikalık bir oyun var ve daha fazla elde edemeyeceğimiz bir utanç ama yine de denemeye değer.

Ücretsiz (PlayStation VR Worlds ile – 39,99 $) , playstation.com | Amazon

Korku sevenler için en iyi PSVR  oyunları

Top pick: Transference

Bu psikolojik gerilim filminin arkasında oldukça önemli isimler var: Ubisoft Montreal ve Elijah Wood SpectreVision. Muhtemelen tematik unsurları, kırık bir ailenin ruhunun içini araştırıyormuş gibi hissettirmek için uzun bir yol kat ediyor. Sorunlu bir bilim insanının yaptığı yozlaşmış simülasyonun içinde yer alan, yanlış olanı bir araya getirmek için bilim insanı Raymond, karısı ve ailesinin “beyin verilerini” incelemekle görevlendiriliyorsunuz. Makul bir şekilde zeki bir adam yavaşça deliliğe doğru kayarken, kırılmış bir evin kalıntılarını ele geçirmek zorunda kalırsınız. Bu arada, statik bir canavar bir sonraki kurbanını arayan salonlarda dolaşıyor – ona düşecek mi yoksa kırık bir aklın dünyasından nasıl kurtulacağını anlayacak mısın?

24,99 $, playstation.com

Resident Evil 7: Biohazard

2017 Wareable Tech Ödülleri’nde VR / AR Yılın Deneyimi ödülümüzün sahibi olan Resident Evil geri döndü ve serinin oldukça uzun zamandır olduğundan daha iyi. Sadece bu değil, en son kayıt olan Biohazard , ilave korkular için tamamen VR oynamanıza izin veriyor. PS VR’nin tam uzunluktaki bir oyun, franchise kaliteli bir giriş ve açılıştan korkutmayla korkutucu şekilde nasıl ilerleyebileceğini gösteren harika bir vitrin. Yedek bir pantolon takımı getir.

29,99 $, playstation.com | Amazon

The Inpatient

Supermassive Games’in korku unvanının bir önceki adı Dawn’a kadar , bu sizi 60 yıl önceki bir akıl hastanesine yerleştirir. Bu korkutucu – şu anda PS VR’da alabileceğiniz en korkunç oyunlardan biri – ancak hoş karşılanmayacak kadar kısa. İkna edici hikaye anlatımı ve ses etkileşiminin ilginç kullanımı ürpertici, etkileyici bir VR parçası yaratır.

39,99 $, playstation.com | Amazon

Until Dawn: Rush of Blood

İşte korkuları getirecek biri. Arkadaşlarından birini zorla bu birinci şahıs hayatta kalma atıcıya sok ve bazı harika ‘lols’ için zıplamalarını izle. Çok fazla mahvetmek istemiyoruz ama palyaçolardan, zombilerden veya eski park tema parklarından korkuyorsan, bunu yatma vaktine yakın oynamak istemeyebilirsin.

$ 19.99 , playstation.com | Amazon

Spor ve yarış bağımlıları için en iyi PSVR Oyunları

En iyi seçim:Headmaster

Eğer bir şeye hızlı bir şekilde gitmek istiyorsanız ve futbol oynuyorsanız, muhtemelen kısa bir süre önce müdürünüze bağımlı olacaksınız – İngiltere Wareable ekibinin dörtte biri zaten var. Topları (bazen hareket eden) hedeflere, bombalara, ‘kaleler’ etrafında dolaştırmak, vb. Gibi hedeflere yönlendirmek ve oynamak için en kolay oyunlardan biridir.

İlk başta kafanızı sanal bir baloda fırlatmanız biraz tuhaf, ama yakında buna başlayacaksınız. Çoğu tekrar Wareable HQ’da oynuyor.

$ 19.99 , p laystation.com

Sprint Vector

İçin düştükten sonra Sprint Vector HTC Vive ile ilgili biz çok geç PSVR geçerli olduğunu sevindik. Oyun bazı ilginç hareket tekniklerini kullanıyor, kollarınızı kayak benzeri bir hareketle çevirerek A noktasından B noktasına kadar geçmenizi istiyor, ayrıca duvarlara tırmanmanız ve Süpermen gibi uçmanız bile gerekiyor. Bu sadece hareketin daha doğal hissetmesini sağlamakla kalmaz, hareket tutumu hissini önlemeye yardımcı olur.

29,99 $ playstation.com | Amazon

100ft Robot Golf

No Goblin’den 100ft Robot Golf’ü kaçıramadık bu listeden çıkar. Gerçekten de teneke söylediklerini yapar. Dört oyuncu bir kerede şehirsel golf oynayabilir, çünkü bir kerede hepsi çılgınca ve aptalca – artı eski büyük binalar ya da diğer robotlar yoldaysa, fikir şutunuzu çekmek için onları parçalamanız. Önemli bir satın alma değil ama yine de aptalca bir eğlence.

9,99 ABD Doları, 100ftrobotgolf.com

Tiny Trax

Tiny Trax , VR oyunlarının sürükleyici hissetmek için birinci şahıs bakış açısına sahip olmadığının kanıtı. Düşünün Mikro Makineler ama iz etrafınızda dolanıyor, arabaların yüzünüzün üstünden, başınızın üzerinden ve hatta sualtının yarısını seyrederken – ki bu da kafanızı sanal okyanusa batırmayı gerektirir.

19,99 Dolar, playstation.com

Bulmaca,dedektif ve akıl yürütme için en iyi PSVR oyunları

En çok tercih edilen:Déraciné

Software’in sürükleyici bir fantazi masasında yarattığı sıkıntıdan, oyuncuları gizemli bir yerde olan izole bir yatılı okula götürür. Okuldaki insanlarla etkileşime girip başkalarını göremez ve duyamazsanız, başkalarının göremediği veya duyamayacağı bir “periler” rolünü üstlenin. Geliştiricinin bildiği Dark Soulsserisinden uzak bir çığlık , hayalet, sihir ve önemli eserleri içeren bir oyuna rustik ve klasik bir efekt kazandırıyor. Kara Ruhlar gazilerinin keşfedileceği için heyecanlanacakları bazı karanlık unsurlar da var .

29,99 $, playstation.com | Amazon

Tetris Effect

Tetris Effect , oyuncuların klasik bilinmez hakkında bildiklerini düşündüğü her şeyi alır ve güzel, aşkın bir deneyim için kafasını açar. Her biriyle uyumlu yeni modlar, trippy görseller ve çarpıcı ritimlerden oluşan Enhance Games ve Rez Infinite yaratıcısı Tetsuya Mizuguchi, dünyanın en popüler oyunlarından birinin tadını çıkarmanız için onlarca farklı yol sunuyor. Yoğun görseller, renkli arka planlar ve zorlu kilometre taşları, her zaman yapacak çok şeyin olmasını sağlar ve VR sadece daha büyüleyici hale getirir. Yeni eklenen “Bölge” efekti, hiç kimsenin işi olmadığı gibi çizgileri temizlemenizi sağlar ve Tiyatro modu, beraberindeki görselleri oyun modlarının dışında görüntülemenizi sağlar. Arkadaşlarınızın başarılarını fethetmek için gevşemek ya da yüksek puanlar toplamak için Tetrisoynamayı seviyorsanız ,VR’deki Tetris Etkisi gerçekten dikkat edilmesi gereken bir şeydir.

39,99 $, playstation.com | Amazon

Statik

Tarsier Studios’un sürükleyici, akıllı bir puzzle oyunu olan Statik , kısa ve tatlıdır, ancak VR’ın uzman kullanımını sağlar. Portal gibi bir oyun hayranı iseniz o zaman bu caddede. Eğer değilseniz, yine de denemenizi tavsiye ederiz. Yine, uzun bir oyun değil, size düşünecek çok şey veren bir oyundur.

19,99 Dolar, playstation.com

I Expect You To Die

Bu casus temalı odadan kaçış bilinmezliği henüz favori VR oyunlarımızdan biri ve unvanı yalan söylemez: çok öleceksin . Bir dizi zor durumun içine düşüp beyninizi, her şey cehenneme gitmeden önce bir çıkış stratejisi oluşturmak için kullanmanız gerekir. Kaçabilir misin? Daha doğrusu kaç tane ölebilirsin?

24,99 $ , playstation.com

Batman Arkham VR

VR’deki Batman olun – bundan daha fazla satıma ihtiyacınız var mı? ArkhamRocksteady Studios’un oyun bizim favori PS VR başlıklarından biri kalır ve Batmağara’ya gibi ikonik Gotham yerleri keşfederek seni görür. Oyun, Batman’in bir dedektif olarak becerilerine odaklanır, ancak endişelenmeyin, bazı Batarangs’ı atmak için hala birçok fırsat bulacaksınız.

Arkadaşlar arasında oynayabileceğiniz en iyi PSVR oyunları

En iyi seçim: Beat Sabre

Vive ve Rift sevgilim PSVR’de nihayet kullanıma sunuldu ve doğrudan PC orjinalinden çekilmiş çekici bir parça seçimi sunuyor. Beat Sabre , yıldırım hızında refleksler ve inanılmaz müzikal zamanlama gerektiren bu VR müzik hitiyle ritminizi zamanında atmanızı sağlar. PSVR sürümü ekstra parçalar içeriyor, normal DLC yeni şarkılarla düşüyor ve çok oyunculu arkadaşlarla daha eğlenceli hale getirmek için yolda. Al sonradan ısıtılan çok oyunculu savaşlarda Dük dışarı ardından şimdilik cinayetin şarkıları döner ve – Guitar Hero olduğunu bu yüzdenüç konsol nesiller önce.

29,99 $, playstation.com

Rec Room

Rec Room , diğer arkadaşlar ile birlikte VR’de eğlenmekle ilgili. En önemlisi, bu arkadaşlar eğlenceye katılmak için bir PS VR kulaklık takmak zorunda da değiller. Çünkü bu sosyal oyun, çapraz oynatma aksiyonu için HTC Vive, Oculus Rift ve Windows Mixed Reality ile birlikte çalışıyor. Bu VR alanında, langırt, 3D charades ve disk golf denen bir şey oynayabilirsiniz. Artık dışarıda ve oynamak için hiçbir şeye mal olmuyor.

Ücretsiz , playstation.com

Keep Talking And Nobody Explodes

Oculus / Gear VR, Konuşmaya Devam Et ve Hiç kimse Patlamıyor gibi diğer VR platformlarından kaybolan bir firma , oturma odası için bir grup PlayStation VR oyununun (Steel Crate Games’den) temiz bir örneğidir. Biriniz VR kulaklığı taktı, gerisinde bir geçitleme bombasını etkisiz hale getirmenize yardımcı olacak bir ‘el kitabı’ var. Hayal kırıklığı bekleyin. Çok fazla hayal kırıklığı. İki ila dört oyuncu için.

14,99 Dolar, playstation.com

Star Trek: Bridge Crew

Ubisoft ve Red Storm’un Star Trek VR oyunu hakkında ne kadar heyecanlı olduğunuz, Federasyon yıldız gemisi kontrolleriyle ne kadar eğlenmek istediğinize ve ne kadar Star Trek’e girdiğinize bağlı . İkisiyle de mi? İlerlemek. Fakat Star Trek sizin işiniz olmasa da, Bridge Crew şu anda çok oyunculu VR’nin olabileceği en iyi vitrinlerden biri. Siz ve üç kişi, USS Aegis’i uzayın mucizeleri ve tehlikeleri üzerinden yönetmeye çalışmak zorunda.

49,99 TL ubisoft.com | Amazon

EVE: Valkyrie – Warzone

CCP Games’in bu çok oyunculu uzay oyunu, EVE: Online evreninde ayarlanan hızlı tempolu bir it dalaşı ve şimdi yeni modlar ekleyen ama aynı zamanda kulaklık takma gerekliliğini ortadan kaldıran Warzone genişleme paketi ile daha da büyük tüm temel oyun içerir). Diğer PS VR arkadaşlarına karşı kısa, eğlenceli seanslarda oynayabilir, gemileri değiştirebilir ve bayrak modlarını yakalamayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, bu oyunda ölmek garip bir şekilde büyülü.

29,99 $ , playstation.com | Amazon

Hızlı bir kaçamak için en iyi PSVR oyunları

En iyi seçim: İş Simülatörü

Ne elde edeceğinizi bildiğiniz sürece – parlak, basit, acemi dostu bir simülatör oyunları seti – hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Korkmuş aile üyelerine “iş” tanımı ile hızlı ve gevşek oynayan bir dünyada VR’nin nasıl olduğunu göstermek için harika bir seçim. Taşı denetleyicileri ellerinizdir ve çalışma alanınız oyuncak kutunuzdur. Eğlenceli saatler garantilidir. Aynı zamanda çok komik.$ 19.99, playstation.com | Amazon

Rez Infinite

Sega’nın psychedelic demiryolu atıcısı Rez’in bir PlayStation 2 kült klasiği olan PS4 versiyonu, şimdi yükseltilmiş grafiklerden bahsetmek yerine VR desteğini de içeriyor. Size bir saatten fazla dayanamayacak olan bir oyunla, fiyatın yüksek olduğunu düşünebilirsiniz, ancak kendinizi kısık hissetmeyeceksiniz. Buradaki yoğun, soyut görseller ve müziğin birleşimi daldırma açısından yenmek zor. Bir zorunluluk indir.

29,99 $ , playstation.com

Eagle Flight

Ubisoft’un deneysel VR demosu şimdi resmi bir PlayStation VR başlığı. Eagle Flight , Paris sokaklarında kartal gibi uçan üçüncü şahıs bir oyundur. Sadece hiç kimse yok ve hayvanlar şehri dolaşıyor.

Multiplayer 3 v 3 ‘avını yakala’ oyunuyla eğlencelidir, ancak hikaye görevleri ve zorlukları daha sakin başlar – eşyaları toplar, eğme tekniğinizi mükemmelleştirir, nehirlerde süzülür veya yeraltında sallanır – gökyüzündeki savaşlara girmeden önce. Sadece bir süreliğine uçuyormuş gibi hissetmek istiyorsanız ve serbest CG manzarasına hayran kalmak istiyorsanız ücretsiz gezintiye çıkabilirsiniz. Ubisoft ayrıca çapraz platform yaptı (gelecekteki VR serisine göre), yani bir Oculus Rift veya HTC Vive olan arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

39,99 ABD doları, ubisoft.com | Amazon

Thumper

Freaky henüz büyüleyici, Thumper , PlayStation VR’da yaşayabileceğiniz en yoğun deneyimlerden biri olan “ritim şiddeti” oyunudur.

Daha rahatlatıcı bir Guitar Hero tarzı senaryoda yaptığınız gibi davul ritmini eşleştirmek için DualShock denetleyicinize bastınız. Uğursuz grafikler, pistte incinen bir hatayı kontrol ederken etrafınızı sarsar. Büyük patronları devirmek için ritimler ve engeller de var. Oldukça eşsiz!

19,99 Dolar, playstation.com

Yeni PlayStation VR oyunları

Ace Combat 7

– 7 Ocak 2019

Namco Bandai’nin çarşı uçuşu Ace Combat serisi, fotogerçekçi grafikler, seçilebilecek özgün ve fütüristik uçaklar ve şüphesiz tanıdık köpek dövüşü eylemleriyle PS4 ve VR’ye geliyor. Sonunda bir çıkış tarihi verildi ve oynamak için Ocak 2019’a kadar beklemeniz gerekecek.

Megalith – Ocak 2019

İlk kişi atıcı, titan denilen mekanik canavarların kafa kafaya savaştığı bir dünyada geçiyor. Serbest hareket hareketi, strateji ve tahrip edilebilir ortamlar bekleyin. Sadece betaya girdi ve çok uzak olmayan bir gelecekte PSVR sahipleriyle birlikte olmalı.

KAYNAK :Wareable

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu