iOS VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik Mobil

En iyi 10 Mobil sanal gerçeklik ( VR ) uygulamaları

2018 En iyi sanal gerçeklik ( VR ) uygulamaları

En iyi 10 Mobil sanal gerçeklik uygulamaları

Sanal gerçeklik teknolojisi hızlı bir şekilde hayatımıza girmeye başlamıştır.Bilgisayarlardan cep telefonlarımıza kadar sanal gerçeklik teknolojisi kullanılmaya başlamıştır.Eğitim alanından sağlık alanına,askeri alandan eğlence alanlarına kadar kullanılmaya başlanmıştır.

Dünya genelinde en fazla kullanılan veya tercih edilen sanal gerçeklik uygulamalarını aşağıdaki listede görebilirsiniz.


1-Youtube

Dünya genelinde en fazla ziyaret edilen ikinci site konumundan olan Youtube,Sanal gerçeklik teknolojisine ayak uydurarak yüz binlerce sanal gerçeklik videolarını bünyesine katmıştır.

2-Google

Dünya genelinde en fazla ziyaret alan birinci site konumunda.Google sanal gerçeklik sınavını Google Cardboard ile veriyor.Google’ın sanal gerçeklik cihazını satın alabilir veya ücretsiz uygulamalarını indirebilirsiniz.

3- Vrse – Virtual Reality

Vrse - Virtual Reality

Vrse sanal gerçeklik gözlüklerini test etmek için en başarılı uygulama. Aksiyondan, insan vücudunda biyolojik bir yolculuğa kadar çeşitli konularda onlarca animasyon izleyebilirsiniz

4-NYT VR – Virtual Reality

NYT VR – Virtual Reality

New York Times bünyesindeki haberlerin, kullanıcılara sunulması amacıyla ortaya çıkan uygulama, günlük gazete deneyimini kağıt formatından tamamen kaldırma amacını taşıyor.

5-Guardian VR

Guardian VR

VR gözlüklerin ucuzlayarak yaygınlaşması sinematik konseptteki uygulamaların sayısı artmaya başladı. Guardian VR’de bir hücrede tecritte tutulan tutuklunun yaşadıklarına onun gözünden tanık olabilirsi

6-Discovery VR

Discovery VR

Discovery Channel tarafından geliştirilen sanal gerçeklik uygulaması Discovery VR uygulaması ile çekilen videoları ve belgeselleri,kanalın bazı yayınlarını 360 derece olarak VR gözlük ile izleyebilirsiniz.


7-Timelooper

Timelooper

Yerli girişimciler tarafından geliştirilen sanal gerçeklik uygulaması Timelooper ile tarihin derin sayfalarında uzun bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.

8-Sisters: A Virtual Ghost Story

Korku temasını VR bünyesine taşımak isteyen yapımcıların kullanıcılara sunduğu hayalet hikayesi uygulaması, çok sevdikleri korku hikayelerini son teknoloji donanımına sahip cihazları ile bütünleştirmek isteyenlere uygun gözüküyor.

9- Seene

Kullanıcıların sanal gerçeklik cihazları ile çektikleri 360 derece fotoğraflarıpaylaşmalarını sağlayan Seene, kolay kullanımı ve eğlenceli ara yüzü ile dikkat çekiyor.

10- InCell VR

Bilim ve deneylerle teknolojinin buluşma noktasındaki olaylara tanık olmak isteyen kullanıcıların vazgeçilmez uygulamalarından biri olmaya aday InCell VR, insan hücreleri içerisinde yolculuk yapılmasına olanak tanıyor.

360SanalGerceklikEtiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı