HTC ViveOculusPlaystation VRSanal GerçeklikVR Oyun

Cadılar Bayramı için Sanal Gerçeklik Korku Oyunları

Cadılar Bayramı gecesi için seçilmiş VR Korku Oyunları

Cadılar Bayramı için Sanal Gerçeklik Korku Oyunları

Bizim ülkemizde pek olarak bilinip kutlanmasa da, yurt dışında Halloween (cadılar ) bayramı kutlanmaktadır.Peki, yetişkin birisi bu  özel korku ve yaramazlık gecesini doğru bir şekilde kutlamak için ne yapabilir?

İyi bir korku arıyorsanız, bir avuç korkutucu film veya perili ev tavsiye ederiz. Ancak bu sene, bu Cadılar Bayramı’nı henüz en korkunç olanı yapmak için garanti edilen huzursuz edici VR deneyimlerinin maratonu ile bir adım daha ileriye taşıyacağım.

Sanal gerçeklik içinde mevcut spookiest VR oyunları için yüksek ve düşük arama yaptıktan sonra, bizde sizler için favorilerimizde bulunan mütevazi bir liste hazırladık. Aşağıda şu anda dolaşımda olan birçok korku tabanlı VR oyunlarını bulabilirsiniz.Sanal Gerçeklik Korku

ALIEN: İZOLASYON VR [SteamVR ve Oculus]

Teknik olarak resmi bir VR sürümü olmasa da, 2014’ün Alien: Isolation için VR modu, bir şekilde hayatta kalma korku oyununu daha da korkunç hale getirmeyi başarır. MotherVR modifikasyonunu kullanan kullanıcılar, ölümcül Xenomorph’un bir paketinden kaçmaya çalışırken kötü  uzaylı katili Ellen Ripley’nin kızı Amanda Ripley rolüne daha da fazla daldırabilir.

Eminim ki, etrafta yedi metrelik bir uzaylıyla  gerçek korkuyla karşılaşmadın.

DRUNKN BAR FIGHT ON HALLOWEEN [Steam VR]

Tamam, belki de bu tam olarak gerçek bir korku deneyimi ya da uzaktan korkutucu değil, ama Cadılar Bayramı güncellemesini VR’nin en çirkin fizik temelli deneyimlerinden birine nasıl dahil edemezdim? Orijinal Drunkn Bar Fight, oyuncuları , yorumunda zombilere sahip patronların, büyülü yan etkilere sahip alkollü içeceklerin ve bir sürü canavar karşıtı silahın ordularını tanıtıyor.

Yine, tam olarak korkunç bir VR deneyimi değil,Zombi severler için yine de denenmesi gerekir.

NO YOUR OUT: ONE DEAD REALM TALE  [Steam VR]

Listemizdeki en yeni başlık , hayaletler, kana susamış wolfmenler, örümceklerin ordusuyla dolu, perili evlerden kaçarak oyunculara görev yapan omurga dolu bir VR puzzuyudur. rahatsız edici palyaçoların bir demet.Bol miktarda görsel ve zaman-dengesi yapabilen bulmacalar ile birleştirilmiş gerçekçi grafikler, sizi kabuslardan kurtarmaya çalışırken, sizi sürekli ayaklarınızın üzerinde tutar. Çıkış Yok: Ölü Realm Masalı, gerçekten korkunç bir VR perili evini isteyen herhangi bir kullanıcı için mükemmel bir deneyim, ama evlerinden ayrılmak istemiyor.

RESIDENT EVIL 7 VR [PlayStation VR]

Efsanevi bir franchise için önemli bir dönüm noktası olan Resident Evil 7 , daha akıcı bir birinci şahıs deneyimini benimseyen ve kötü bir formül için canlandırıcı bir değişiklik ekleyerek, kötü şöhretli üçüncü şahıs “tank” kontrol oyununu atlatır. Başlık ayrıca, daha gerçekçi ve bazen de gerçekçi bir senaryo için orijinal franchise’da yer alan çirkin hikayeyi geri ölçekler.

Bu bir FPS perspektifine geçme, deneyimi konsol destekli kulaklık setinde bulunan en parlak AAA VR başlıklarından biri olarak sunan PlayStation VR‘ye mükemmel bir ekleme yaptı. Tam uzunlukta korku deneyimleri açısından, bu olağanüstü oyuna bir mum tutabilen çok az VR başlığı vardır.

FOREST VR [Steam VR]

En iyisi Minecraft’ın sorunlu erkek kardeşi olarak tanımlanan The Forest , kullanıcıları bir yamyamistik mutant kabilesiyle dolu yoğun bir orman yarımadasına sokuyor. Kullanıcılar hayatta kalmak, gündüz kaynakları toplamak ve geceleri sur inşa etmek için silah ve sığınak yapmak zorundadırlar.

Forest VR , bir sonraki seviyeye hayatta kalma işçiliği korkusunu getiriyor ve oyuncuların bir grup etli aç aşiretiyle çevrili olmanın terörünü yaşatmasına izin veriyor. Zırhlı bir mağaranın köşesinde, avcıların bir köşesi olarak, sizin pozisyonunuza yaklaşırken bile, hala harika zaman geçiriyorsunuz.

Yazı ve Görüntü Kaynakları: CAPCOM / SEGA / Endnight Games Ltd. / 3BLACKDOT / Munky /VRScout

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı