HTC ViveOculusSanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

Bilgisayarınız sanal gerçekliğe uyumlu mu test edin

Sanal gerçeklik gözlüğünüzün bilgisayara uyumluluğunu test edebileceğiniz program

Bilgisayarınız sanal gerçekliğe uyumlu mu test edin

Sanal gerçeklik teknolojisi oldukça eğlenceli ve etkileyici.Fakat herhangi bir sanal gerçeklik gözlüğü almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı şartlar ve özellikler vardır.

Öncelikle karar vermeniz gereken şey alacağınız sanal gerçeklik gözlüğünü telefonda mı yoksa sadece bilgisayar üzerinde mi kullanacaksınız?Bu sorunun cevabını verdikten sonra almanız gereken sanal gerçeklik gözlüğünün kullanacağınız cihaz destekliyor mu bakmanız gerekecek.

Örneğin alacağınız sanal gerçeklik (VR) gözlüğü telefon için kullanacaksanız,telefonunuzun gyroscope (hareket sensörü) bulunması gerekiyor.Ayrıca kullanacağınız telefon ile bağlantı kurabiliyor mu veya boyut olarak uygun mu bakmanız gerekiyor.Mesela bir Samsung Gear VR aldınız.Hangi telefonların uyumlu olduğunu aşağıdaki linkte görebilirsiniz.

Samsung Gear VR uyumlu telefon listesi
Eğer alacağınız sanal gerçeklik gözlüğünü bilgisayar üzerinde kullanmak istiyorsanız ,ilk öncelikle bilgisayarınızın donanımsal ve yazılımsal özellikleri karşılıyor mu bakmanız gerekecek.Örneğin bir HTC Vive aldınız ve bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız , bilgisayarınızın ekran kartı özellikleri veya işlemci özellikleri destekliyor mu?HDMI çıkışı var mı? gibi sorulara yanıt aramanız gerekmektedir.

Bunun içinde bilgisayarınız sanal gerçekliğe uyumlu mu test edin.Test için Oculus tarafından hazırlanmış programı bilgisayarınıza indirerek testi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın donanımını inceleyerek yeterli grafik işlemciye sahip olup olmadığınızı, CPU, RAM ve hatta sahip olduğunuz USB girişlerinin yeterliliğine kadar bildiriyor. Eğer bilgisayarınız yeterli özelliklere sahip değilse nelere ihtiyacınız olduğunu da gösteriyor.Sizin bilgisayarınızda güncellemeniz gereken donanım parçasını öğrenebiliyorsunuz ve gerekli güncellemeleri yaparak sorunu giderebiliyorsunuz.Aşağıdaki programlardan birini OCULUS diğerini ise STEAM tarafından hazırlanmış olup bilgisayarınızın sanal gerçeklik deneyimi için hazır olup olmadığını test etmektedir.Güvenli indirmek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayarak geliştirici sayfasından indirebilirsiniz.

STEAM PC VR TEST

Oculus Uyumlu Bilgisayar Programı

İhtiyacınız olan her şey bir pakette. Rift’e güç vermek için tasarlanan uygun fiyatlı bilgisayarları size sunmak için sektördeki lider üreticilerle birlikte çalışıyoruz. Teknoloji tutkunu, ekstrem bir oyuncu veya sanal gerçeklik dünyasına yeni adım atmış biri olmanız fark etmez. Programımız sayesinde hızlı ve kolay şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

OCULUS PC VR TEST

HTC VİVE Uyumluluk Bilgisayar Programı

Sistemleri test ettik ve size bilgisayarları kutudan çıkarmaya hazır VIVE için hazır hale getirmek için endüstri lideri üreticilerle birlikte çalıştık. Grafik kartlarından ve işlemcilerinden bellek ve depolama alanına – bu bilgisayarlar üstün bileşenler sayesinde üstün bir VR deneyimi sunar.

HTC Vive PC VR TEST

NVİDİA’nın HAZIRLADIĞI TEST PROGRAMI

Güçlü ve yeni GeForce® RTX GPU’larla sanal gerçeklik deneyimlerinizi yepyeni bir düzeye taşıyın. GeForce RTX sayesinde, önde gelen VR başlıklarında NVIDIA VRWorks teknolojisinin sağladığı en düşük gecikme ve en yüksek performansı elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

NVİDİA VR TEST PC

MSİ VR UYUMLU DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLAR

 

MSİ UYUMLU BİLGİSAYAR LİSTESİ

ÖNERİLEN PC ÖZELLİKLERİ

    • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, or Windows 10
    • İşlemci: Intel® i5-4590 / AMD FX 8350 equivalent or greater
    • Bellek: 4 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce® GTX 970 / AMD Radeon™ R9 290 equivalent or greater

360 SANAL GERCEKLİK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı