Apple Mac’lere VR desteği

Apple Mac’lere VR desteği

Son zamanlarda Vr rekabeti dev şirketlerin hepsine sıçramış durumda. Tüm dev yatırımcılar ve şirketler VR konusunda öne geçmek için bir birinden önemli gelişmelerde bulunuyorlar. Apple, WWDC 2017 etkinliğinde SteamVR ve GPU muhafaza desteği için MacOS desteğini duyurdu.Kısacası MAC dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarına sanal gerçeklik (VR) desteği geliyor.
WWDC Konferansta Apple, VR’ın MacBook’ta çalışma şeklini bir HTC Vive demosuyla birlikte gösterdi.VR desteği, geliştirici kiti Metal 2 ve en son Mac donanımının yanı sıra yeni macOS’tan daha iyi bir performans sergiledi. Ek bilgi olarak ise Metal 2, hem Unity hem de Unreal oyun kanalları birlikte SteamVR SDK’yi destekleyecek.

Apple’ın basında dile getirdikleri şu şekildedir.:

“VR şirketleri önde gelen Mac’lerde VR yeniliklerini bu yıl ileride kullanmak için Apple’a katılıyor. Valve, macOS için SteamVR platformunu optimize ediyor ve HTC Vive kulaklığının bağlantısını etkinleştiriyor; Unity ve Epic Games ise VR geliştirme araçlarını macOS’a getiriyor.”

Bu açıklama ile birlikte, Google, Intel ve Apple gibi büyük şirketlerle ortaklığı bulunan HTC Vive , yeni gündeme getirilen harici GPU’yu kullanarak , geliştiriciler ve içerik üreticilerinin, MacBook’larıyla Vive’a erişmek için SteamVR ve yeni MacOS’ların bir betası olan High Sierra’yı kullanabileceklerini de açıkladı.

İçerisinde AMD Radeon RX 580 ekran kartı, Thunderbolt 3 konektörü ve USB-C olacak harici GPU’lar için henüz belirli bir fiyat gündeme getirilmedi.

360SANALGERCEKLİKİlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Ayrıca Kontrol et

Close
Close