Alcatel Telefonsuz Çalışan VR Gözlüğü

Alcatel Telefonsuz Çalışan VR Gözlüğü

Sürekli söylediğimiz üzere sanal gerçeklik piyasası neredeyse telefon üreten üretmeyen çoğu firmaya sıçramış durumda.

Samsung,HTC,LG,Sony ve Iphone gibi büyük telefon üreticilerinden sonra şimdi de Alcatel sanal gerçeklik piyasasına adım atmış bulunmakta.Fakat Alcatel sanal gerçeklik üreticilerinin biraz dışında ve farklı bir gözlük ile piyasaya giriyor.Bilgisayara ve telefona ihtiyaç duymadan çalışabiliyor.Alcatel Vision sanal gerçeklik gözlüğü tek başına saatler boyunca sizlere VR keyfi yaşatabiliyor.Ayrıca Alcatel‘in tanıttığı 3 ayrı cihaz daha var.Bunlar hem sanal gerçeklik videolarının hazırlanmasına hem de düzenlenmesini sağlıyor.

Alcatel‘in bir de 360 derecelik bir kamerasının tanıtımınıda yaptı. Alcatel 360 Camera‘nın 210 derecelik bir bakış açısı bulunmakta. Balık gözü lens kullanmakta.

İlk başta belirttiğimiz Alcatel Vision ayrıca miyoplar için özel ayarlanabiliyor.Bu gözlükte sadece 17 milisaniye bir gecikme yaşanmaktadır.Full HD görüntü kalitesine sahip bu cihazın ayrıca 3GB RAM ve 32GB depolama alanı bulunmakta. 3.000MaH pil gücü bulunmakta ve 3 saate kadar izleme olanağı sunmakta. Çin’de satışa sunulması beklenen bu cihazın ortalama fiyatı 500 dolar civarlarında olacağı belirtiliyor.

Yorum yapmayı unutmayınız Teşekkürler.

360SanalGerceklik

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Close