Acer VRSanal GerçeklikSanal Gerçeklik GözlükleriSanal Gerçeklik HaberVR Başlık incelemeleriVr Haber

Acer yüksek çözünürlüklü Ojo başlığını duyurdu

Acer Yüksek Çözünürlüklü, Açık Kulak Sesli ve IPD Ayarlı Yeni OJO Kulaklığı Duyurdu

Sanal gerçeklik hemen hemen tüm büyük teknoloji firmalarının geliştirmek için ele aldığı bir teknoloji haline geldi.Zaman geçtikte tüm teknoloji devleri sanal gerçeklik ile ilgili başlıklarının geliştirmek için yarış halindeler.En son olarak 11 Nisan’da New York’ta düzenlenen bir basın toplantısında Acer,OJO Windows VR kulaklığının daha yüksek çözünürlük, açık kulak sesi ve IPD ayarı içeren yükseltilmiş bir versiyonunu duyurdu.

Acer’ın bu sanal gerçeklik başlığı, profesyonel yaratıcılara yönelik olan şirketin yeni bir üst düzey ürün serisini ‘ ConceptD ‘ ile tanıttı . Şirket, ConceptD markası altında getirilen OJO kulaklığının yükseltilmiş versiyonunu açıkladı.

ConceptD OJO kulaklık, toplam 4.320 × 2.160 çözünürlüğe sahip ve HP’nin yakın zamanda Reverb kulaklıklı mikrofon setinde bulduğu gibi, yakın zamanda öncü görsel netlik sağladığımızı tahmin ettiğimiz 2160 × 2,160 ekranını kullanıyoruz .ConceptD OJO, Acer’ın orijinal OJO 500 kulaklığı olarak göz başına 1.440 × 1.440 çözünürlüğe sahip toplam piksel sayısının 2.25 katıdır. ConceptD OJO’nun iki ayrı ekran kullandığı fikrini destekleyen Acer, kullanıcıların objektifler arasındaki mesafeyi gözleriyle daha iyi hizalamak üzere ayarlayarak ortak bir noktada çevirmelerini sağlayan bir IPD ayarını içereceğinin olduğunu söylüyor. Orijinal OJO 500 aynı zamanda bir IPD ayarlaması içerir ve şirketin tüketici odaklı Windows VR cihazı olan Acer Mixed Reality kulaklık kullanmaz.

Acer’dan ConceptD OJO’yu ilk kez resmen duyduğumuz zaman ise, CES 2019’da kulaklıklı mikrofon setinin prototip versiyonunun gerçekten muhtemel olduğunu gözüküyor. Beyaz vizör ya da yeni bir kafa montajı olmamasına rağmen tasarım, gördüğümüz kulaklık, benzersiz OJO tasarımına sahipti (çıkarılabilir vizörlü) ve aynı çözünürlük ekranlarını kullandı (2,160 × 2,160). İlginçtir ki, gördüğümüz OJO kulaklıklı mikrofon seti bir akıllı telefonun dışında çalışıyordu, bu yüzden ConceptD OJO’nun PC’lerin yanı sıra bazı akıllı telefonlara da takılması mümkün.acer-jos

Ne yazık ki, ConceptD OJO kulaklığı için çıkış tarihinde veya fiyatın ne olduğu hakkında bir haberimiz yok. Benzer özellikleri göz önünde bulundurarak ve yaklaşmakta olan HP Reverb ile (600 $ ‘dan başlayan) olası rekabeti göz önünde bulundurarak, ConceptD OJO’nun öncelikle tüketici olmayan bir kitleyi hedeflemesini, ancak 1000 dolardan daha az satmasını bekliyoruz. Orijinal OJO 500, 400 $ başladı.

Kaynak :Acer,Roadtovr

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı