Sanal GerçeklikSanal Gerçeklik HaberVr Haber

ABD Today sanal gerçeklik deneyimini başlattı

Yurt dışı sanal gerçeklik haberlerinde bugün

ABD Today sanal gerçeklik deneyimini başlattı

Yurt dışındaki sanal gerçeklik gelişmelerine biraz incelediğimiz zaman ise çok farklı haberler karşımıza çıkıyor.

USA TODAY, yaklaşmakta olan 91’inci Akademi Ödülleri öncesinde, “Oscars AR: Kostümler ve Yaratıcılar” adlı ilk eğlence AR deneyimini başlattı. Teknoloji, izleyicilere kostüm tasarımcıları ve büyük aday filmlerin yarattıkları eserler ile yakınlaşıp kişiselleşmelerini sağlayacak.

USA TODAY’ın yeni ortaya çıkan teknoloji ekibi ve USA TODAY’ın yaşam ekibi arasındaki ortaklık, izleyicilere Oscar adayı tasarımcılardan “Mary Poppins Dönüyor”, “En Sevilen”, “İskoç Kraliçesi Mary” “Bohemian Rhapsody” den gelen haberlere özel ve doğrudan erişim sağlayacaktı. ”“ Kara Panter ”ve“ BlackKlansman. ”ABD TODAY’ın ortaya çıkmakta olan teknoloji ekibi, her bir kostümün yakalanması ve yaratılması için en son fotogrametri tekniklerini kullanarak hikaye anlatıcılığını yenilikçi bir şekilde sunma konusunda çaba sarfetti. Ekip, Moda Tasarım ve Mağazacılık Enstitüsü ile birlikte çalıştı ve 27. Yıllık Sinema Sanatı Resim Kostüm Tasarım ekibiyle birlikte çalıştı ve her kostümünü çekmek ve AR deneyimini ABD TODAY’ın izleyicileri için hayata geçirmek için mühendisleri ile birlikte çalıştı.

ABD Today sanal gerçeklik deneyimini başlattı


Aralık ayında National Geographic , editoryal içeriğini VR yoluyla sunmak için YouTube ile ortaklık yaptı . Her ikisi de 2019 yılında üç yeni proje başlatmayı planladı; bunlardan ilk ayağı yeryüzündeki son vahşi yerlerden biri olan Okavango Deltası hakkında dört bölümden oluşan sürükleyici bir seri olacak. Okavango Deneyimi, Güney Afrika’daki en büyük sulak alanın üzerinden geçen Okavango Yaban Hayatı Projesi’nin bir parçası olan National Geographic Topluluğu gezisini izleyen bir VR serisidir. Dizi izleyicileri Botswana’ya ulaştırıyor ve sonra onları farklı hayvanlar ve kuş türleriyle dolu vahşi dünyaya götürüyor.

Kaynak : virtualreality-news.net

Resim kredisi: “Oscar” , lincolnblues tarafından , CC BY-NC-ND 2.0 altında kullanılmış

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı