Sanal Gerçeklik HaberVr HaberVR Video

360 Sanal gerçeklik videosu ile Amazon’u keşfedin

Güzel ve eğlenceli bir deneyim 360 derece Amazon

360 Sanal gerçeklik videosu ile Amazon’u keşfedin

“Gölgelik Altında” kar amacı gütmeyen grup Conservation International’ın yeni bir projesi olup, en son film çekimi ve VR teknolojisini doğanın en büyük çalışmalarından birine taşıyor. Güzel ve eğlenceli bir deneyim sunmanın yanı sıra, Amazon’daki ormansızlaşmanın tehlikelerinden neyin tehlikede olduğunun farkına varmayı umuyorlar.Yeni başlayanlar için, alan tropik ormanlar karbon stoklarının yüzde 40’ını tutar .Dünyanın nefes alabilen oksijeninin yüzde 20’sini, dünya tatlı suyunun yüzde 20’sini sağlar.Amazon dünyamızda ki diğer yerlerden daha fazla bitki ve hayvan türüne sahiptir. Ek olarak, her biri zengin bir tarih ve kültüre sahip olan bir dizi yerli halkın evi.

11 dakikalık bu video, en iyi şekilde bir VR deneyimini sunuyor,ve her ekranda mükemmel görüntüleme sağlıyor. Sadece ekranın çevresine tıkladığınızda, hikaye oynarken sahnelerin etrafına “bakabilirsiniz”. Ayrıca  bu görüntüleri çekmek için kullandıkları etkileyici tekniklerin bazılarını açıklayan perde arkası videoları da var .

Video‘nun başlangıcı ise 60 metre yüksekliğindeki (200 feet) bir Ceiba ağacını Surinam çevresindeki büyük ormanın ve Ekvador’un Yasuní Ulusal Parkı’nın panoramik manzarasına inerken başlar. Yere indiğinizde, muhteşem ekosistem ve onun potansiyel olarak karanlık geleceği ile kişisel rehberiniz olarak hareket eden ormanın bir memesi olan Kamanja Panashekung‘a tanıtıldınız.

“Canopy’nin altında Amazon yağmur ormanlarını hiç ziyaret etmeyenlere 200 metrelik bir ağaçtan aşağıya fırlamak, yaban hayatını yakından görmek ve neyin risk altında olduğunu anlamak için bir fırsat veriyor. Conservation International’ın başkan yardımcısı ve kıdemli bilim adamı Dr. M. Sanjayan bir sözü şöyledir: Amazon’u sürdürmek bir seçenek değil, bu bir zorunluluktur ”diyor

360 SANAL GERCEKLİKEtiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı