360 Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle İzleyebileceğiniz Şeyler

360 Sanal Gerçeklik Gözlüğü İle İzleyebileceğiniz Şeyler

Sanal Gerçeklik dediğimiz zaman aklımıza hemen 360 derece ile çekilmiş videolar gelmektedir. Bunun dışında aklımıza gelen diğer şey ise VR oyunlardır.

Fakat çoğu sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcısı sanal gerçeklik gözlüğü ile farklı şeylerde izleyebilir.Örnek verecek olursak , elimizde herkesin kullanabileceği bir sanal gerçeklik gözlüğü olsun.Basit ve hatta telefonla çalışan cinsinden.Mesela CardBoard. Peki biz bu sanal gerçeklik gözlüğü ile ne yapıyoruz?Vr oyunları veya 360 derecelik videoları izliyoruz. Bunların dışında birşey yapan insan çok nadir.Sizlere yardımcı olacak ve yapabileceğiniz örnekler vericez.

Sanal gerçeklik gözlükleri ile 3D filmleri izleyebilirsiniz.Nasıl oluyor diye soracak olursanız,ekranın ikiye bölünmesi yeter. Kendi çektiğiniz videoları ve normal filmleri, dizileri de izleyebilirsiniz.Onunda kolayı telefonunuzdan Google PlayStore veya App Marketten VR Cinema programı indirip izleyebilirsiniz. Bununla ilgili daha birçok program bulunmaktadır.Şimdiden iyi seyirler.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Ayrıca Kontrol et

Close
Close